YellowPear

TALENT – JAK GO ODKRYĆ I ROZWIJAĆ

Ten to ma talent do robienia pieniędzy! Ta to ma talent do wyszukiwania okazji! Nie wiem jak on to robi, ale zawsze znajdzie się w odpowiednim miejscu i właściwym czasie. Zdarzało Ci się tak pomyśleć? Czym jest właściwie talent do robienia pieniędzy, wyszukiwania okazji?

CZYM JEST TALENT?

Kiedy mówimy o talentach, w pierwszej kolejności przed naszymi oczami pojawiają się uzdolnieni malarze, poeci, śpiewacy. Dalej myślimy o sportowcach, naukowcach, przedsiębiorcach. Raczej w kategoriach talentu nie rozważamy umiejętności zarabiania pieniędzy lub wyszukiwania okazji. Bo cóż to za talent? Jak go nazwać, jak go zdiagnozować? W naszej głowie jawi się jako pożądana umiejętność, a kiedy patrzymy na kogoś kto się nią świetnie posługuje – o jego talencie mówimy z nutką zazdrości.

DLACZEGO?

Bo przyznając, że to umiejętność nabyta a nie wrodzona, musielibyśmy stanąć przed pytaniem, dlaczego jej nie mamy. Dlaczego patrzymy z zazdrością na kogoś, kto czerpie z wachlarza umiejętności, których się wyuczył, które nabył w toku rozwoju, edukacji, które są efektem lat pracy, kilkudziesięciu przeczytanych książek? Bo jeśli to są umiejętności do wypracowania – dlaczego ja ich nie posiadam? Bo mi się nie chce, bo nie wiem jak zacząć, bo nie mam świadomości procesu samorozwoju, bo wolę udawać, że wszystko zależy od wrodzonego talentu, a ja przecież takiego nie mam.

Cały artykuł znajdziesz na blogu Marzeny FITSPIRIT

KOLEJNA RYSNOTKA

do postu

RYSNOTKA NR 2.

Odkryj swój talent

WERSJA JPG DO DRUKU 

WERSJA PDF DO DRUKU 

Tytułowe zdjęcie wykonał fotograf Paweł Chabiera podczas XX Mistrzostw Polski Cheerleaders w Łochowie. Dziewczyny z mojego zespołu są przykładem na to jak aktywnie i z zaangażowaniem można rozwijać swoje talenty, a Ich rodzice wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o wsparcie i pomoc. Za to, z tego miejsca, dziękuję Im ciepło i serdecznie. 

podpis

Katarzyna Berska

 • Kasiu, kolejne arcydzieło 🙂 Dziękujemy! Muszę zapytać – czy te ślicznotki na zdjęciu to Twoje uczennice? Same diamenty!

  • Dziękuję 😀 Z dziewcząt na zdjęciu tylko jedna jest moją uczennicą, pozostałe należą do zespołu, który prowadzę 😀 Cudne i pracowite Diamenty 😀

 • rysnotka cudowna! nawet moja siostra mi pisała, ze są hitem, także jesteś już sławna na Pomorzu:) A Twoje dziewczyny genialne!

  • Na Pomorzu? Super 🙂 Bardzo lubię tamte okolice 😉
   Oj tak, jestem bardzo dumna z Dziewczyn – pracują, nie narzekają (często) i są pełne pasji 😀

 • Świetna rysnotka, mam ochotę ją wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. 🙂
  Bookendorfina

  • Dziękuję serdecznie 🙂 Drukuj, wieszaj i odkrywaj swoje talenty 😀

 • Zazwyczaj widzimy tylko efekt końcowy, a nie zdajemy sobie sprawy ile czasu, pracy, wyrzeczeń kokoś kosztowało osiągnięcie danej umiejętności. Moi uczniowie nie raz dali mi do zrozumienia, że ja o na pewno któregoś pięknego dnia rano otworzyłam oczy i stwierdziłam, że znam angielski:). Nie zdają sobie sprawy ile lat (w zasadzie większość życia) poświęciłam na zdobywanie i szlifowanie tej umiejętności:). Rysnotka rewelacyjna!!!

  • Dziękuję Aniu 🙂 Oj tak, moim uczniom też czasami wydaje się, że sukces przychodzi sam, a lata nauki to była sama przyjemność i zabawa. Tak cichutko przyznam, że studia były przyjemnością, a zabawy nie brakowało 😉 Jednak trzeba było wstać rano, pojechać na uczelnię, wziąć udział w wykładach i ćwiczeniach, zaliczyć egzamin… Długo by wymieniać 😉 Po prostu pracować i nie odpuszczać!
   Ja podziwiam takich ludzi jak Ty, Aniu – zawsze chciałam znać kilka języków obcych, ale jakoś nie po drodze mi było… Zawsze jest nadzieja, że nigdy nie jest za późno 😀 Nadzieja i praca, oczywiście 😀

   • Kasiu, języki obce, to zawsze było moje hobby, wręcz pasja, dlatego tak mi dobrze szła nauka :). Po prostu wkładałam w to mnóstwo serca, czas, a także pieniędzy. Np. wszystkie pieniądze zarobione w mojej pierwszej pracy odłożyłam sobie i pojechałam na miesiąc do Toskani do szkoły językowej :).

    • Wow… Do Toskanii? To moje malutkie marzenie 😀 Piękna jest, prawda?

 • Cudowanie że uczysz nie tylko pracy nas sobą, ale też tańca! <3

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Blogostrefa

Blogostrefa

Jedyne takie czasopismo
dla blogerów

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń