YellowPear

BLOGOSTREFA. WIELKA NIESPODZIANKA DLA BLOGERÓW.

To był poniedziałek. 1 maja 2017 roku. Godzina 18.15. Siedziałam w kuchni, tworząc grafiki dla jednego z klientów. Nie mogłam się skoncentrować. W głowie pojawiało się mnóstwo najróżniejszych myśli, które z siłą wodospadu ogarniały każdy zakamarek umysłu. Towarzyszyły mi już od dłuższego czasu, ale świadomie odsuwałam je od siebie, chcąc skupić się na celach założonych na początku tygodnia. Tym razem jednak myśli nie odpuszczały. Czułam się jak zamknięta w bańce mydlanej – myśli i ja, kilkanaście słów chcących ujrzeć w końcu światło dzienne. Ustąpiłam. Bańka pękła, a ja odczułam niesamowitą radość. Tak właśnie pojawiła się w moim życiu BLOGOSTREFA. JEDYNE TAKIE PISMO DLA BLOGERÓW.

W BAŃCE MYDLANEJ

Chciałam stworzyć na Yellow Pear czasopismo online dla czytelników mojego bloga, w którym zamieszczałabym przede wszystkim teksty dotyczące promocji czytelnictwa oraz artykuły dla rodziców i dzieci, związane z szeroko pojętą kulturą. Kiedy usiadłam nad kartką papieru i zaczęłam rozpisywać zadania i korzyści, jakie mógłby odnieść potencjalny odbiorca mojej egazety, pojawiły się pytania:

A CZEMU NIE IŚĆ Z TYM DALEJ?
CZEMU NIE STWORZYĆ CZASOPISMA DLA CAŁEJ BLOGOSFERY?

Przecież potrafię to zrobić. Posiadam niezbędne umiejętności, a przede wszystkim umiem realizować długofalowe projekty, którymi w swojej szkole zajmuję się już od kilkunastu lat.

POZA MYDLANĄ BAŃKĄ

Nagle wszystko nabrało ogromnego tempa. Pracowałam późnymi wieczorami, kiedy dzieci już spały. Stworzyłam biznes plan czasopisma elektronicznego, przygotowałam według diagramu Gantta harmonogram projektu…
I doszłam do wniosku, że potrzebuję zespołu, bo tylko współpraca w grupie przyniesie sukces. 
Barwna i różnorodna w swej tematyce blogosfera pełna jest niezwykłych postaci, wiedziałam jednak kogo szukam. Potrzebowałam osób inspirujących i oryginalnych. Z pasją, która motywuje, dyscyplinuje i pobudza do działania. Osób sprawdzonych, solidnych i terminowych. Otwartych na nowe i odważnych, bo zdawałam sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Wybrałam pięć kobiet, które wypełniają wszystkie podane wyżej cechy. Zredagowałam maile z propozycją współpracy.  Wysłałam i czekałam.

POZA STREFĄ KOMFORTU

Bałam się. Tak po prostu po ludzku się bałam. Czułam, że przekraczam granicę i rozpoczynam nowy etap skokiem na głęboką wodę. Mogłam pozostać w swoim małym, cieplutkim, komfortowym pokoiku i nadal snuć plany, marzyć i czekać.
A jednak, mimo tego strachu, obaw przed tak naprawdę nieznanym finałem, podjęłam działanie.

KROK PO KROKU

Machina ruszyła, kiedy otrzymałam pierwszą odpowiedź. Wyobraź sobie dziewczynę, która podryguje w rytmie szalonej, afrykańskiej muzyki i śmieje się głośno jak małe, przeszczęśliwe dziecko. To byłam ja… Nadal się cieszę i nadal nie mogę uwierzyć w to, że wszystkie zaproszone przeze mnie blogerki zdecydowały się na udział w projekcie.

NASZA STREFA

Dziś uchylam rąbka tajemnicy i przedstawiam zespół redakcyjny.

ALEKSANDRA DOBIES

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Edytor tekstów oraz bibliotekarz. Zawodowo związana z literacką stroną Olsztyna. Przede wszystkim żona i mama. W międzyczasie autorka bloga DO UTRATY TCHU.
Z niewymuszoną lekkością pisze o pasji do dnia codziennego, o celebrowaniu chwil, ulotności i kruchości, uważności, miłości, ale także o małych szczęściach, drobnych przyjemnościach. Jej wielką pasją są książki, które namiętnie czyta i opisuje na swoim blogu. W kontaktach z czytelnikami stawia na autentyzm, dlatego często Jej teksty są bardzo emocjonalne. Coraz chętniej sięga po aparat, dzięki czemu Do utraty tchu to nie tylko wartościowe, inspirujące treści, ale także dopieszczone estetycznie kadry.

Projekt Kasi jest według mnie rewelacyjny i najzwyczajniej w świecie nie mogłam odmówić sobie przyjemności, aby nie wykorzystać tej szansy. Tworzenie czasopisma „od środka” to spełnienie moich literackich marzeń. Jestem przekonana, że ta inicjatywa to nie tylko ogromna szansa dla nas, redaktorów, ale także dla wielu osób polskiej blogosfery.

ANNA TABAK

Szczęśliwa żona i mama. Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz praca w międzynarodowej firmie dały Jej solidną wiedzę w zakresie finansów i podstaw prawnych funkcjonowania przedsiębiorstw, mechanizmów rynkowych oraz działań poprawiających efektywność pracy. Od ponad trzech lat prowadzi bloga ANNATABAK.PL, na którym dzieli się swoimi zainteresowaniami, przemyśleniami, migawkami z życia.
W lutym 2017 roku ukazała się debiutancka powieść Ani pt. „Bursztynowy Anioł”. Aktualnie pracuje nad kolejną pozycją. Nie wyobraża sobie dnia bez ciekawej lektury. Poza tym uwielbia robić zdjęcia i malować. Jej mocne strony to: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, miłość do słowa pisanego i wielka chęć dalszego rozwoju. Natomiast słabością, o której mówi i z którą bezskutecznie walczy od lat, jest czekolada.

Kocham pisać. W zasadzie kocham każde zajęcie, które wymaga kreatywności. Ponadto wiem, że pisząc teksty na potrzeby czasopisma, wyszukując informacje, uczestnicząc w całym procesie tworzenia i pracując z osobami, które mają o wiele większe doświadczenie niż ja, mogę bardzo dużo się nauczyć. Pomysł na czasopismo jest świetny i jestem przekonana, że wszystko się uda. Wiem, że gdybym nie wykorzystała tej szansy, to długo bym żałowała. Poza tym poczułam się wyróżniona mogąc być częścią tak wspaniałego zespołu. Kasiu, dziękuję za zaufanie.

DAGMARA SOBCZAK

Socjolog medycyny oraz zasobów ludzkich i karier zawodowych. Zawodowo prowadzi własną działalność, w ramach której między innymi pisze teksty dla różnych portali oraz zarabia na blogowaniu. W blogosferze pojawiła się ponad 2 lata temu, zapełniając niszę socjologiczno-społeczną. Jej blog SOCJOPATKA.PL pełen jest socjologicznych obserwacji, ale i społecznych kampanii, które mają pomóc określonym grupom społecznym. W 2017 roku blog ten znalazł się w srebrnej 10 najchętniej polecanych blogów w Polsce, w ramach akcji SHARE WEEK, czyli Twórcy polecają Twórców.
Dagmara aktualnie prowadzi dwie strony internetowe.
Drugi blog skupiony jest na biznesie i planowaniu kariery zawodowej. Jej mocne strony to: dobra organizacja, wszechstronność poruszanych tematów, znajomość zasad tworzenia kampanii społecznych i wnikliwa obserwacja społeczeństwa.

Kiedy Kasia zaproponowała mi współpracę przy tworzeniu czasopisma dla blogerów poczułam się bardzo wyróżniona, a sam pomysł był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Przybijam mu wirtualną piątkę i nie mogłabym podjąć innej decyzji. Nie wiem dlaczego nikt wcześniej nie podjął się zrobienia czasopisma dla blogerów, ale sądzę, że było to nieuniknione. Uwielbiam pisać, uwielbiam nowe projekty i tworzenie wszystkiego od podstaw. Uwielbiam też blogerów i uważam, że to wdzięczna grupa, dla której warto tworzyć. Przy czasopiśmie dla blogerów mam taką możliwość. Dodatkowo cieszę się, że mogę współpracować z grupą solidnych, wyjątkowych blogerek, od których mogę się wiele nauczyć.

KATARZYNA GRZEBYK

Dziennikarka z 13-letnim stażem pracy w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Absolwentka filologii polskiej i logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma doświadczenie w pisaniu i redagowaniu artykułów oraz przeprowadzaniu wywiadów dla gazet codziennych, magazynów o biznesie, społeczeństwie i kulturze oraz kilku portali internetowych. Wśród kilku tysięcy artykułów, jakie wyszły spod jej pióra, są wywiady z polskimi naukowcami, przedsiębiorcami, sportowcami i osobistościami ze świata kultury i sztuki. Kasia to również zdobywczyni Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisławy Kopiec „O lubeński dzwon” w 2015 roku. Pasjonatka czytania dzieciom, miłośniczka literatury, prywatnie jest dumną mamą Radosława i Marleny oraz żoną żandarma. W blogosferze znana jako autorka bloga o tematyce literackiej, dziennikarskiej, rodzicielskiej i nowościach wydawniczych KATARZYNAGRZEBYK.PL

Pomysł Kasi jest odważny, ale bardzo potrzebny, by wypełnić istniejącą lukę. Na rynku nie ma czasopisma adresowanego do blogerów, ale nie ma też czasopisma, w którym autorami byliby blogerzy. Kiedy przeczytałam o pomyśle Kasi, zapoznałam się ze stworzonym przez nią projektem oraz propozycją współpracy – odpowiedziałam krótko: „Chcę!”. Jako dziennikarka dobrze wiem, ile wysiłku trzeba włożyć w prowadzenie magazynu, pisanie i redagowanie artykułów, dlatego mam nadzieję, że nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby pismo było profesjonalne i ciekawe dla czytelników. Jako blogerka jestem dumna, że mogłam dołączyć do zespołu Kasi.

MARZENA GACZOŁ

Absolwentka polonistyki z uprawnieniami pedagogicznymi, edytorstwa oraz pedagogiki osób niesłyszących i niedosłyszących (surdopedagogiki) we Wrocławiu. Obecnie związana z branżą rozrywkową w zakresie sportu i rekreacji. Miłośniczka dobrych książek, w tym również literatury dziecięcej.  Właścicielka bloga recenzenckiego z kulinarnym dodatkiem MATKA PUCHATKA, współpracująca z polskimi autorami oraz wiodącymi na rynku książki wydawcami. Nie znalazła jeszcze sposobu na rozczytanie Polaków, ale jest na dobrej drodze – zaraża swoją pasją najbliższe otoczenie. Mama pięciolatki zakochana w tureckich klimatach. Nie boi się nowych wyzwań i długofalowych projektów, chętnie podnosi poprzeczkę, dając z siebie 100%.

Odważna, wymagająca, pełna wyzwań inicjatywa, obok której nie mogłam przejść obojętnie. Myślę, że już czas ugryźć blogosferę od drugiej strony i zmotywować blogerów do rozwoju, więc to odpowiedni moment na realizację tak odważnego projektu. Cieszę się, że mogę być jego częścią, ponieważ będę robić to, co kocham. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość doskonalenia swojego warsztatu, ciągłego testowania własnych możliwości oraz współpracy z inspirującymi osobami.

KATARZYNA BERSKA CZYLI O SOBIE W TRZECIEJ OSOBIE

Literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu operatora dtp Apple. Od 2001 roku nauczycielka języka polskiego, choreograf zespołów tanecznych i koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała między innymi z Narodowym Centrum Kultury, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. W czasie wolnym zajmuje się składem tekstu i projektowaniem graficznym. Prywatnie jest mamą trójki aktywnych dzieci i żoną policjanta. Nie wyobraża sobie życia bez książek i muzyki. Ceni twórczość Harlana Cobena, autorów literatury dziecięcej oraz kompozycje Stinga i Piano Guys. Kocha poranki i swoje cudowne psy. Prowadzi bloga YELLOW PEAR, na którym dzieli się ze światem swoją miłością do literatury oraz emocjami, jakie towarzyszą Jej w życiu.

KARUZELA DOBRYCH WIADOMOŚCI

To oczywiście nie koniec niespodzianek. Aktualnie prowadzimy rozmowy z osobami, którym chciałybyśmy zaproponować współpracę przy tworzeniu czasopisma. Na bieżąco również pukamy do drzwi instytucji państwowych i prywatnych, z których dwie wykazały już swoje zainteresowanie.
W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy wysyłkę maili i listów promocyjnych.


Jeśli chcesz być na bieżąco z całym procesem tworzenia czasopisma i tym wszystkim, co dzieje się w naszej wirtualnej redakcji, obserwuj i polub BLOGOSTREFĘ na Instagramie i Facebooku.
Możesz również napisać na adres blogostrefa@katarzynaberska.pl.
Wszelkie sugestie, oczekiwania wobec naszej pracy jak i poruszanej na łamach pisma tematyki, zawsze będą mile widziane.

A teraz daj znać w komentarzu, co o tym sądzisz?
Czy tak samo jak my, nie możesz się już doczekać pierwszego numeru?

Katarzyna Berska

 • Cieszę się, że w końcu możemy mówić głośno o projekcie!! ❤️ Jeszcze raz dziękuje, że mogę być w tym z Wami!:)

  • To prawda. Ciężko było utrzymać tajemnicę tak długo 😉 Ja również dziękuję i cieszę się, że jesteś 🙂

 • Jak najbardziej jestem na tak i będę obserwować Wasze poczynania 🙂 Zespół świetny 🙂 I taka pewnie będzie gazeta w Waszym wykonaniu 🙂

  • Super! Będziemy się starały, by każdy bloger i każda blogerka znalazła w czasopiśmie coś dla siebie 🙂

 • Brawo! Tego jeszcze nie było 🙂 Czekam na pierwsze wydanie magazynu 🙂

 • Teraz uwierzyłam, że to się dzieje naprawdę! Kasiu, świetna zapowiedź! Ogromnie się cieszę, że mogę w tym wszystkim uczestniczyć <3 i mam nadzieję, że podołam 🙂

  • Wiesz Ania, że ja nadal nie mogę w to uwierzyć. Działamy z taką werwą i pasją, że produkt finalny będzie po prostu czymś niezwykłym 🙂 I oczywiście, że podołasz 🙂 Jesteś konkretna, pracowita i kreatywna, a to w tym fachu liczy się najbardziej.

 • Ależ to są emocje! Dokładnie pamiętam wieczór, gdy otrzymałam od Ciebie wiadomość z propozycją współpracy. To był moment, w którym wiesz, że wszystko może się zmienić i wszystko może się stać! 😁
  Cieszę się ogromnie, że dałaś mi tę szansę. 😊

  • A ja się cieszę, że przyjęłaś moją propozycję 🙂 Tak, ja również poczułam taką chwilę, kiedy „miałam w ręku” Wasze decyzje. Wiedziałam, że właśnie zaczyna się dla nas ogromna przygoda 🙂

 • O jaka szkoda, że mnie tu nie ma. Trzzam kciuki. Powodzenia dziewczyny

  • Z pewnością i dla Ciebie, Madzia, znajdzie się miejsce! 😀

   • Dziękuję Olunia, ale gdyby miało się znaleźć, to by się znalazło 🙂 Buziaki

  • Dziękujemy serdecznie 😀
   Kciuki zawsze się przydają 😉

 • Wow, ale fajna inicjatywa. Super, że wpadłaś na taki pomysł. Jestem pewna, że wiele osób z blogosfery skorzysta. 🙂

  • Dziękuję​ 🙂 Taką właśnie mam nadzieję. Będziemy starały się publikować takie treści, które będą niosły ze sobą jak najwięcej korzyści dla blogerów i blogerek 🙂

 • O wow! Jaka nowina! Fantastyczny projekt, gratuluję pomysłu oraz odwagi 🙂 Zebrałaś w okół siebie świetny zespół profesjonalistów. Będę Was śledzić na bieżąco i trzymać za Was bardzo mocno kciuki! 🙂

  • Dziękuję 🙂 Dokładnie tak – mam najlepszy zespół i jestem spokojna o nasze czasopismo 🙂 Bądź na bieżąco 🙂 Przed pierwszym numerem jeszcze nie raz Was zaskoczymy 😀

 • Będzie się działo! Jestem całym sercem z „Blogostrefą” 🙂 Nie mogę się doczekać pierwszej odsłony. Dziękuję Kasiu za rzucenie mi tak wartościowego wyzwania.

  • Proszę bardzo Marzena! To faktycznie spore wyzwanie, ale nasza praca przyniesie efekty. Tego jestem pewna 🙂

 • Justyna Leśniewicz

  Jestem tego ciekawa. Znam dwie Panie z waszego grona. A właściwie to ich styl i kunszt pisarski, będę trzymała za was mocno kciuki i czekam na pierwszy monet. Powodzenia dziewczyny!

  • Gwarantuję, że kiedyś wypijemy razem jakąś dobrą kawkę 🙂

   • Justyna Leśniewicz

    Kraków w październiku? 😉

    • Nie obiecuję, ale wydaje mi się, że dam radę. Matko, do października jeszcze tak daleko. W Krakowie będę chyba w sierpniu (u szwagra), więc jeśli będziesz gdzieś w okolicy, to może wtedy? Targi mam w planach, ale jak to z planami bywa – może być różnie 🙂

     • Justyna Leśniewicz

      Szybciej się wybiorę bez okazji do Wrocławia niż do Krakowa. Wrocław pokochałam 😉

  • Dziękujemy serdecznie 🙂

 • Brawo za wyjście ze strefy komfortu i olanie strachu! Może wyjść z tego coś naprawdę fajnego, będę śledził. 😉 To może wydać się śmieszne, ale zainspirowałaś mnie tym krokiem do zrobienia czegoś, nad czym waham się od dłuższego czasu. 🙂

  • Bardzo się cieszę, że moje działania spowodowały, że się otworzysz na coś, co chciałbyś zrobić. Jestem bardzo ciekawa Twojego działania. Życzę oczywiście powodzenia i tego, byś działał pomimo strachu. Sami nie zdajemy sobie często sprawy jak wiele jest w nas siły i jak ogromnie dużo możemy zyskać, jeśli w końcu postawimy właściwy krok 😀

 • Świetna sprawa, jestem bardzo ciekawa rezultatu.Będę śledzić z niecierpliwością 😉

  • Bardzo, bardzo dziękuję 🙂 Za jak zawsze ciepłe słowa 🙂

 • Martyna Cieślińska

  Super pomysł, fajna redakcja znam wirtualnie owe Panie czytam i lubię ;]
  Pozdrawiam

  • 🙂 Cieszę się, że pomysł Ci się podoba. Redakcja – super – nic dodać, nic ująć 🙂

 • Super pomysł, już nie mogę się doczekać rezultatów! 🙂

 • Ale jestem ciekawa i podekscytowana 😍😍😍

  • 😀 Śledź nas na bieżąco. Mamy jeszcze w rękawie wiele asów 😀

 • Gratuluję dziewczyny takiego pomysłu i takiej inicjatywy! Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu 🙂

 • Roberta Raj

  Będzie coś ciekawego

  • Oj tak! Ciekawego, nowatorskiego i przygotowanego na wysokim poziomie 🙂

 • Święta racja. Dla mnie blogosfera to jedna tykająca bomba. Co chwilę odkrywam coś nowego, ale na szczęście pozytynego 🙂

 • Iwona Siekierska

  Super pomysł, oznaczcie mnie proszę we wpisie , jak ruszycie🙂🙂🙂

 • O kurczę! Wspaniała inicjatywa. Szczerze mówiąc brakowało mi takiego czasopisma. Trzymam kciuki! Będę wspierała czasopismo, jak tylko będę mogła. Czekam na pierwszy numer 🙂

  • Dziękujemy 🙂
   Właśnie! Mnie również takiego czasopisma bardzo brakowało. Cieszę się, że jesteś z nami 🙂

 • Gratuluję fantastycznego pomysłu i już nie mogę doczekać się efektów. Mocno trzymam kciuki i szczerze kibicuję! 🙂

  • Ależ mi miło 🙂 Dziękuję bardzo. Za ciepłe słowa, kciuki i kibicowanie 😀

 • Dla mnie to zaszczyt <3

  • Kasia 😘😘😘
   Ty tu jesteś największym zawodowcem. To my będziemy się od Ciebie uczyć 😀

 • No nie, a ja nic o tym nie wiedziałam 🙂
  Pięknie się zapowiada! Mocno trzymam kciuki! Dobrych tekstów nigdy za wiele!

  • Ewa! Czas mi uciekł przez palce… Ale pisałam, pisałam – pamiętasz??? Na pewno nie dosłownie i bardzo tajemniczo, ale wiadomość w końcu do Ciebie dotrze 😀
   Dziękuję za ciepłe słowa 🙂

   • Aaa…! To o to chodziło 😀 Czekam w takim razie i jestem w gotowości!

 • Kasiu, to już?!! Gratulacje! Wspaniała inicjatywa, bardzo mi się podoba, ale logo macie wyśmienite. Obsada doborowa, czekam tylko na teksty!:)

  • Marzena! Dziękuję. Logo mojego projektu, więc po Twoich słowach urosłam 5 cm 😉 Tak. Mamy super zespół 🙂 Taki, jaki sobie wymarzyłam 🙂

 • Zacisze Lenki

  Zacne grono. Znam i lubię większość prezentowanych blogów. Powodzenia dziewczyny! Robicie coś fantastycznego. Jestem ciekawa rezultatów.

  • Dziękujemy serdecznie 🙂
   Na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale na pewno się nie zawiedziesz 🙂

 • Rewelacja! Trzymam za Was mocno kciuki. Ekipa idealna 🙂

 • Doborowe towarzystwo, więc efekt musi być świetny! 🙂

  • Będziemy się starać 🙂 Pracować i mam nadzieję, że efekty Was pozytywnie zaskoczą 😀

 • Kasiu, pomysł świetny, zespół ma moc, logo rewelacyjne także sukces murowany. Najbardziej jednak podziwiam Cię za to, że znalazłaś w sobie dość siły i odwagi żeby zrealizować swoje marzenia. Widziałam teżjak szybko, sprawnie i bez wahania działałaś od momentu podjęcia decyzji:).

  • Dziękuję Ania. Za ogromne wsparcie, które od Ciebie otrzymuję. Dziękuję za pokazywanie innego spojrzenia, realizm i zawsze „dobre” słowo.

 • Kasieńko, wszystko dopracowałaś z taka precyzją, że powodzenie projektu jest gwarantowane! Czuję, że to będzie magiczne miejsce❤ Z taką redaktor naczelną i takim zespołem nie ma innej opcji 😉

 • Genialny pomysł, też kilka lat temu realizowałam podobny projekt i miałam z tego sporo frajdy. Z braku czasu, umiejętności i pieniędzy na ludzi, którzy mogliby mi dostarczyć brakujących mi umiejętności, projekt upadł. Ale zawsze miło go wspominam.

  O sprawach formalnych związanych z czasopismem pisałam tutaj: http://www.rytmklawiatury.pl/jak-zalozyc-e-magazyn/

  Jeśli będziesz potrzebowała pomocy jeśli chodzi o sprawy formalne, to śmiało pisz 🙂
  Trzymam kciuki za powodzenie projektu 🙂

  • Czasem tak po prostu się dzieje. Myślę, że bardzo dużo zależy od Tych, z którymi pracujemy i Tych, których prosimy o pomoc. W tym projekcie trafiam na dobre dusze, ludzi otwartych na pomaganie. Nawet nie sądziłam, że uzyskam takie wsparcie. Blogosfera po raz kolejny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
   Sprawami formalnymi się nie martwię, mam pomoc 🙂
   Dziękuję jednak za bardzo miłą propozycję. Pozdrawiam ciepło.

 • Dobrze, że ta bańka pękła…i wykluł się z niej taki świetny pomysł! 🙂 Mocna redakcja, będzie co czytać! Brawo, dziewczyny 🙂

  • Dziękujemy serdecznie 😀
   Też się z tego wszystkiego bardzo cieszę 🙂

 • kilka dni temu trafiłam na ankietę Pani Ani Tabak na temat współpracy blogerów i wydawnictw, bardzo chętnie przeczytam o wynikach. świetny pomysł! życzę powodzenia i pozdrawiam 🙂

  • Ankieta Ani rzeczywiście jest bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że wypełni ją wielu blogerów – szczerze i bez zbędnego owijania w bawełnę odpowiedzą na rzeczowe pytania 😀
   Dziękuję za ciepłe słowa 😀

   • moje odpowiedzi takie właśnie były. Dziękuję za wytrwałość podczas dodawania komentarza u mnie 😀 Już zrobiłam ankietę i jeśli ktoś jeszcze zgłosi, że miał takie problemy, rozważę Disqusa, ale to dopiero po sesji 😀 pozdrawiam 🙂

 • 100% redakcji to kobiety – czyżby zapowiadało się czasopismo dla blogerEK?

  • Marku! Mam nadzieję, że nie 😉
   Jesteśmy otwarte na współpracę z blogerami, a męski punkt widzenia jest jak najbardziej pożądany 🙂 Dlatego również tej stronie blogosfery zaproponowałam udział w tworzeniu czasopisma. Po omówieniu wszystkich szczegółów na pewno o tym napiszę 🙂

 • Wybacz, ale nie potrafię nie napisać, że to jest kopia angielskiego czasopisma o tym samym tytule i podobnym haśle. Tyle się mówi w blogosferze, żeby nie kopiować cudzych pomysłów, a tu jest niemal jeden do jednego. Ogromnie się cieszę, że coś takiego tworzycie, ale naprawdę nie trzeba kopiować nazwy i hasła, a jakoś w aż takie zbiegi okoliczności nie wierzę. Mimo wszystko trzymam kciuki za powodzenie.

  • Bardzo dziękuję za komentarz i zainteresowanie naszą inicjatywą. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że w sieci istnieje bardzo wiele czasopism blogowych oraz tematy mogą się pokrywać – to jest całkowicie naturalne – wszystkie bowiem czasopisma publikują treści związane z tematem blogowania. Zapewniam jednak, że nasza gazeta jest tworzona całkowicie od podstaw i żadna z osób pracujących przy redagowaniu artykułów nikogo i niczego nie kopiuje. Pozdrawiam serdecznie.

 • Łaaaał! Jestem pod dużym wrażeniem! Ostatnio właśnie zastanawiało mnie to, że nie ma fajnych czasopism dla kobiet! Właśnie je znalazłam!

  • Super Kasia! Bardzo się cieszę 🙂 Mam nadzieję, że znajdziesz w naszym czasopiśmie wiele interesujących Cię tematów i wartościowych wskazówek.

 • Ja Zwykła Matkaa

  Będę wam mocno kibicować. Brawo za odwagę, myślę że każdy bloger znajdzie Tam coś dla siebie. Ja jako początkująca blogerka chciałabym tam znaleźć cenne porady, odnośnie blogowania. Czyli do Jesieni 🙂

  • Do lata 😀 Pierwszy numer pojawi się już w lipcu 😀 A jako początkująca blogerka na pewno znajdziesz w naszym piśmie wiele ważnych tematów i rad, które pomogą i wesprą Cię w blogowaniu.

 • Super pomysł! Trzymam kciuki za sukces 😀 i mam, nadzieję że nie zapomnicie o wpisach kulturalnych 😀

  • Zdecydowanie nie 🙂 Kultura zajmuje bardzo ważne miejsce na wszystkich naszych blogach 😀
   Dziękuję za wsparcie i trzymanie kciuków. Na pewno się przydadzą.

 • Świetna inicjatywa 🙂 Ale dlaczego tylko kobiety? A gdzie parytety? 😉

  • Łukasz! Dzięki serdeczne. O parytetach pamiętamy 😉
   A od kilku dni mamy w grupie współpracowników dwóch Panów 😀

 • Super pomysł 🙂

  • Katarzyna Berska

   Dziękujemy 🙂

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Blogostrefa

Blogostrefa

Jedyne takie czasopismo
dla blogerów

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń