YellowPear

POZNAWAJ CIEKAWE MIEJSCA W SIECI.

Plakat akcji z okazji Dnia Blogów

29 czerwca 2016 roku zasiadłam do komputera i opublikowałam swój pierwszy tekst na blogu Yellow Pear, a właściwie kilka pierwszych tekstów. Chciałam podzielić się ze światem pasjami, które są nieodłącznym elementem mojego życia. Przynoszą siłę do działania. Sprawiają, że bycie nie jest jedynie istnieniem od rana do wieczora, ale barwną, niezwykle cudowną chwilą, którą należy chronić od zapomnienia. Takich wspomnień na wielu blogach jest mnóstwo i warto je pielęgnować. Czasami jednak, żyjąc w wiecznym niedoczasie, koncentrujemy się jedynie na znajomych miejscach w sieci. A wszystko się zmienia. Pojawią się nowe, nieodkryte tereny. Warto, więc spojrzeć na blogosferę dokładniej. Być może w niewielkim cieniu kryją się interesujące zakamarki. 

NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK

Uruchomienie bloga przyniosło mi mnóstwo radości. Działałam jednak po omacku. Nie znałam zasad panujących w blogosferze, o marketingu i promowaniu wiedziałam niewiele. Trudno znaleźć czas na pielęgnowanie miejsca w sieci, gdy Twoje zobowiązania zawodowe oraz rodzinne zajmują cały dzień. Trzeba wyrobić w sobie nawyk samodyscypliny, dobrej organizacji, a jednocześnie proponować czytelnikom wartościowe treści, które będą chcieli poznawać.  

Rok publikowania nauczył mnie przede wszystkim tego, że nie zawsze dobry tekst sam się obroni, że bez systematycznej promocji i budowania społeczności niewiele można zdziałać, że na drodze do świata blogosfery często spotykamy zamknięte drzwi… Kluczem do niego jest bycie sobą, prawda, która wypływa z każdej naszej inicjatywy, ale również – i co najważniejsze – drugi człowiek. Otwarty na nowe. To on bowiem pomoże, wskaże kierunek, być może zauważy potencjał i wspomni gdzieś „w wielkim świecie” o blogerze, który ma do zaoferowania całkiem pokaźny worek wiedzy i doświadczenia życiowego.

31.08. DZIEŃ BLOGÓW

Dziś Dzień Blogów.

W ramach poszerzania swoich czytelniczych horyzontów, w ramach odkrywania zupełnie nowych miejsc i ludzi, i wreszcie w ramach promowania polskiej blogosfery należy trochę po tej sieci pobuszować

– piszą inicjatorki akcji Odkrywamy Blogosferę, do której postanowiłam przyłączyć się i ja. Głównym jej założeniem jest promowanie oraz wzbudzenie zainteresowania ciekawymi miejscami w sieci.

Milena, autorka bloga Najlepsza Pora i Nikolina Fitkola chcą pokazać, że blogosfera zawiera w sobie mnóstwo wyjątkowych miejsc i zakamarków, o których istnieniu nie mamy czasem pojęcia. Wystarczy jednak wyjść z ograniczającego nas kokonu, otworzyć się na „nowe” i odkryć coś, co możemy polecić innym.  

Poznawanie nowych ludzi, pełnych pasji, zaangażowania, będących inspiracją każdego dnia, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie niesie ze sobą blogowanie.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem, dlatego też bardzo chętnie biorę udział w akcji i dziś zapraszam Cię na 3 blogi, które zdecydowanie warte są Twojej uwagi.

KOKON FANTAZJI

kokon fantazji dzień blogów

Nasiąkamy wszystkim, czym się otaczamy,
jeśli więc to możliwe, warto mądrze wybierać!!!

Na bloga Fantazjany trafiłam… wczoraj i wiem już, że będę go odwiedzać. Autorka urzekła mnie pierwszym zdaniem, które przeczytałam – Mama, którą do dziś wciąga świat dziecięcych lektur – mogłabym je przepisać i umieścić na swoim blogu. Podoba mi się w tym świecie. Pełnym konkretnych, wartościowych recenzji książek, należących do kanonu literatury dziecięcej. Doceniam brak narzucania własnego zdania i świetną wyszukiwarkę. To dzięki niej mam możliwość dopasowania książki do wieku dziecka, szukania wg tematów oraz autorów lektur. Jest schludnie, przejrzyście i interesująco.

NICPOŃ W KUCHNI

Nicpoń w kuchni świat blogów

Muszę się przyznać, że nie należę do osób, które uwielbiają gotować. W naszym domu to Mąż sprawdza się idealnie w roli „kucharza popołudniowego”, coraz częściej zaskakując swoim racjonalnym podejściem do zdrowego żywienia. Mi pozostaje przygotowanie koktajli, deserów, a wspólnie z córą – śniadań.

Karolinę poznałam na jednym z kursów dla blogerów, ale do Jej wartościowego miejsca w sieci zaglądam od niedawna. Autorka to mama dwójki dzieci, które mając problemy z alergią, „wymuszają” nieco inne podejście do sztuki gotowania. Możemy, więc na blogu znaleźć między innymi przepisy bezglutenowe, bezmleczne i takie, które nie zawierają w sobie cukru. Propozycje opatrzone są szczegółowymi rozpiskami, które można wydrukować bezpośrednio z bloga Karoliny. Zawierają listę składników, z możliwością dostosowania do ilości porcji oraz sposób przygotowania danej potrawy.
A poza tym – cudne zdjęcia.

ZORGANIZOWANI

zorganizowani świat blogów

Blog Dawida poznałam przez przypadek. Jakiś czas temu adres pojawił się w wynikach wyszukiwania jednej z fraz. Kliknęłam i zatrzymałam się, nie tylko na chwilę. Odpowiada mi podejście autora do zagadnienia rozwoju osobistego, organizacji własnej pracy i uniwersalności pewnych narzędzi, które każdy może wykorzystać we własnej działalności. Cenię to, że Dawid dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą, doświadczeniem, a jednocześnie prowokuje go do samodzielnej pracy oraz wyrobienia sobie własnego zdania na dany temat. Lubię ludzi pokornych, którzy proponują, a nie wymuszają działania, pomagają, a nie ciągną na siłę za sobą. Myślę, że taki właśnie jest autor bloga. 

Cieszę się, że dzięki akcji Mileny i Nikoliny mogłam podzielić się z Tobą blogowymi odkryciami. Serdecznie zachęcam Cię do odwiedzenia wspomnianych miejsc. Być może znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

*           *           *

A na koniec, w ramach pielęgnowania chwil, trochę prywaty. 
Moja córa Magdalena kończy dziś 15 lat.
Życzmy Jej Wszyscy samych dobrych ludzi wokół.
Mnóstwo radości oraz dużo zrozumienia. 

Katarzyna Berska

 • Cudownie, że zechciałaś być częścią tej akcji i podzieliłaś się ze swoimi czytelnikami czymś zupełnie dla Ciebie nowych albo dopiero co odkrytym. 🙂 Osobiście z Twoich typów znam tylko blog Dawida. Reszta oczywiście z ogromną chęcią do nadrobienia. 🙂 Dziękuję za udział i wsparcie! ♥ Zostaje też z Tobą na dłużej! ♥

  A dla Twojej córki życzenia pięknych chwil i jak piszesz samych cudownych ludzi na jej drodze. Niech każdy dzień przynosi coś cudownego, bo w życiu piękne są tylko chwile. ^_^

  • Ja również dziękuję za kampanię i otworzenie oczu niektórym blogowym wyjadaczom. Wierzę, że Wasza akcja będzie początkiem czegoś naprawdę wartościowego. Bardzo na to liczę.

   Dziękuję w imieniu Magdaleny. 24 dni po terminie ;), ale szczerze i z uśmiechem 😀

 • Nicponia w kuchni czytam od dawna. A reszta stron to i dla mnie nowośc, ale za to jaka 🙂 Jak przyjamnie było zaitać w nowe horyzonty 🙂

  • Bardzo się cieszę 🙂
   Ja Nicponia poznałam na jednym ze szkoleń. Świetna Dziewczyna i proponuje bardzo wartościowe treści 🙂

 • Zacisze Lenki

  Gratuluję Kasiu świetnych wyników w blogowaniu i życzę kolejnych sukcesów, a Twojej córce życzę samych dobrych chwil i wartościowych osób wokół oraz spełnienia marzeń.

 • Kasiu, to Ty rok blogujesz 🙂 Za to idziesz jak burza z pomysłami! Wszystkiego najlepszego dla córy.

  • Kasieńka, dziękuję 😀
   Nie szłabym jak burza, gdybym nie miała takiego ogromnego wsparcia z Waszej strony 😀

 • „Zorganizowanych” uwielbiam:) za pozostałe już się zabieram 🙂

  • Polecam, bo pozostałe również mają wiele do zaoferowania 🙂

 • Bloga Zorganizowani znam i zaglądam 🙂 Pozostałe do nadrobienia 😉

  • Jak się dobrze zorganizujemy i z optymizmem spojrzymy na świat – damy radę nadrobić. Powoli, bez nacisku, odnajdziemy jeszcze mnóstwo perełek w blogosferze 🙂

 • Kasiu, gratuluję pierwszego roku 🙂 Czyli mamy bardzo podobny staż 😉
  I gratuluję Ci tak wielkich sukcesów 🙂 Zgadzam się, że systematyczność w blogowaniu to podstawa, w mediach społecznościowych także. To takie nasze zobowiązanie przed czytelnikami. Bardzo mocno tego pilnuję.
  A za polecane blogi mam ochotę Cię wyściskać! Zorganizowani są faktycznie GENIALNI! Nie znałam wcześniej tego adresu. Z pewnością i ja go wykorzystam i będę posyłać dalej 🙂 Buziaki!

  • Kasia, dawno Cię u mnie nie było 🙂 Super, że wróciłaś 😀
   Masz teraz tak wiele na głowie, że mój podziw rośnie z każdym dniem – pięknie to wszystko ze sobą połączyłaś. I dajesz radę! Brawo, inspirujesz 😀

 • Same nowości, zwłaszcza propozycja kulinarna mnie zaciekawiła. Gratuluję pierwszego roku! To, co piszesz to prawda — sam dobry tekst nie wystarczy, bo trzeba z nim dotrzeć do czytelników, a to jest bardzo trudne zadania. Powodzenia na kolejny rok 🙂

  • Magda, dzięki serdeczne 😀
   Oj tak, dotarcie do czytelników w tej ogromnej społeczności blogerów, jest bardzo trudne. Dlatego cieszę się, że są takie akcje, dzięki którym możemy poznawać świetne, konkretne blogi 😀

 • ciekawe propozycje 🙂 nicpoń w kuchni 🙂 brzmi zachęcająco!

 • Kokon Fantazji znam i odwiedzam 🙂 Pozostałe propozycje… cóż, jeszcze sporo buszowania przede mną.

  Ostatnio byłaś zdziwiona, że prowadzę Puchatkę od niecałych dwóch lat. Wiesz, informacja, że Gruszka ma jeszcze krótszy staż wywarła na mnie ogromne wrażenie! Kasiu, idziesz jak burza. Czyste szaleństwo 🙂 Myślę, że w ciągu tego roku zrobiłaś więcej, niż wielu blogerów (piszących od lat) w ogóle 🙂 Brawo! No i 100 lat dla Magdaleny!

  • Marzena, Ty moje wsparcie ogromniaste 😀 Dziękuję Ci serdecznie 🙂
   W imieniu Magdaleny również 😀

   I nie bądź taka skromna, to przecież dzięki Tobie poznałam Kokon Fantazji 😀

 • Dzięki za polecenia, nie znam ani jednego z polecanych blogów, ale z chęcią obejrzę:)
  Pozdrawienia od jednego ciała pedagogicznego do drugiego:) Powodzenia, to tak przy wrześniu!!

  • Kat! Dziękuję 😀 Ostatnio stwierdziłam, że w blogosferze mnóstwo nauczycieli 😀

 • Blogowanie to ciężka pasja, ale warta tych wysiłków. Mnie cieszy każda drobnostka w tym temacie. Fajnie, że podzieliłaś się miejscami godnymi uwagi 🙂

  • Zgadzam się z Tobą. Również staram się cieszyć się drobiazgami i czerpać z nich siłę do działania. Warto 🙂

 • Żadnego z wymienionych przez Ciebie blogów nie znam, ale postaram się nadrobić!

  Jeśli idzie o blogowanie, zawsze śmieszy mnie argument że „co to tam, napisać, pff” . No, pfffff.

  • Oj tak, te argumenty dotyczące blogowania, czasami są zupełnie nietrafione. Myślę, że kto nie próbował blogować tak naprawdę, nie zrozumie tego, który bloguję. Czasami myślę, że to praca na pełen etat albo i jeszcze dłużej. Wymagająca, ciężka, ale wartościowa i potrzebna 🙂

 • Blogowanie to i pasja i ciężka praca! Poszerza niesamowicie horyzonty!

  • Dokładnie. Przez ten rok blogowania ukończyłam więcej kursów niż przez kilka lat, pracując na etacie 🙂 Otworzyłam się, przewartościowałam własne życie i działam z pasją 🙂 Podobnie jak wielu innych blogerów 😀

 • Nie wiem za bardzo co napisać – bardzo miło się coś takiego czyta o swoim blogu… Bardzo Ci Kasiu dziękuję za polecenie!!!
  I wszystkiego najlepszego dla Twojej córki! 🙂 🙂 🙂

  • Dawid, a ja Ci dziękuję za to, że tworzysz tak wartościowe miejsce w sieci 😀
   Powodzenia na kolejne miesiące i lata 🙂

   Dziękuję w imieniu córy 🙂

 • Zaciekawił mnie Nicpoń w kuchni, będę chciała poszukać tam inspiracji.

  • Koniecznie Kamila, Nicpoń ma świetne pomysły na posiłki. Warto do Niej zaglądać 😀

 • bardzo ciekawy post! 🙂 bardzo lubię poznawać nowe miejsce w sieci. chętnie się wczytam głębiej w te zaproponowane tutaj zakamarki. gdyby tylko mieć więcej czasu.. 😉

  • To prawda. Doba mogłaby się czasami wydłużyć, choć o kilka godzin 😉 A tak – trzeba się dobrze zorganizować, co wcale nie jest łatwe 😀

 • Dzięki Kasiu za garść inspiracji 🙂 z chęcią zajrzę na te blogi 🙂

  • Paulina, koniecznie 😀 Warto 🙂
   P.S. Jakiś czas temu napisałam do Ciebie maila, ale odpowiedzi nie dostałam 🙁 Mam nadzieję, że wszystko w porządku.

 • Bardzo chętnie poznam nowe blogi – dziękuję za polecenie. Ja świętowałam czytając blogi 🙂

  • I pięknie 🙂 Ja lubię sobie czasami wziąć udział w wieczornym/nocnym maratonie po ulubionych blogach. Ciężko znaleźć czas, więc jak już się złapie chwilę, warto ją wykorzystać 🙂

 • Bardzo ciekawe „polecajki” i korzystając z ostatnich dni urlopu, zagłębie się w nich 🙂
  Pozdrawiam

 • Najlepszego dla córki! 🙂
  I dzięki za linki- nie znam nikogo 🙂

  • Dzięki serdeczne 🙂
   Jeśli jeszcze nie znasz, warto zajrzeć 🙂

 • Fajnie jest poznawać nowe blogi i nowych ludzi. Ten Nicpoń w kuchni mnie zaciekawił.

  • Bardzo 🙂 Czasem trudno znaleźć czas, ale warto na chwilę się zatrzymać 🙂

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Blogostrefa

Blogostrefa

Jedyne takie czasopismo
dla blogerów

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń