YellowPear

DECYZJA W SŁOIKU SZCZĘŚCIA. Z BLOGOSTREFĄ W TLE.

Szczęście. Główny życiowy cel. Wszystko, co robimy, czego się podejmujemy, jest drogą do osiągnięcia spełnienia. Emocje, jakich doświadczamy – wzloty i upadki, radości oraz smutki. Nasza rzeczywistość ulegająca przeobrażeniom pod wpływem szybkich i nieprzewidywalnych zmian. Umiejętności, talenty, doświadczenia, które pomagają nam w codziennym życiu. Elementy składające się na czyste, autentyczne szczęście, będące najważniejszym aspektem bycia tu i teraz. Ulotne, więc zachowane na później, zapamiętane, stanowiące fundamenty pod dobrą przyszłość. 

SŁOIK SZCZĘŚCIA

Wiesz czym jest? To skarbnica Twoich uśmiechów oraz motywacji do działania, Twoich wspomnień. Na małych karteczkach zapisujesz wszystko to, co przyniosło Ci szczęście, by później w formie rulonika lub w dowolny sposób złożonego papieru, wrzucić karteczkę do szklanego słoika. Po co? To proste. By za jakiś czas powrócić pamięcią do przeszłości oraz poczuć po raz kolejny tamte emocje.

Nie mam jeszcze swojego słoika, ale posiadam otwarte serducho i bez problemu potrafię odpowiedzieć na pytanie co znalazłoby się w tym niewielkim, szklanym pojemniku. Jestem przekonana, że mój słoik szczęścia byłby pełen niebieskich karteczek. Świadectw zrealizowanych celów – spełnionych marzeń, ważnych momentów, radości, jaką czułam, gdy udało mi się osiągnąć sukces. Wspomnień dobrych ludzi, którzy stanęli na mojej drodze, wspierali mnie i nie pozwalali wątpić.

ZAANGAŻOWANIE I LICZBY

Jestem wdzięczna, że właśnie takich ludzi spotkałam (i nadal spotykam) podczas pracy nad Blogostrefą. Jedynym takim czasopismem dla blogerów. To oni sprawiają, że wierzę w powodzenie naszych działań i ufam, że założone cele zostaną osiągnięte. Służą pomocą, dobrą radą, nie unikają trudnych tematów. Są otwarci na świat, mądrzy, a przede wszystkim pracowici.

W tworzeniu pierwszego, drugiego i trzeciego numeru Blogostrefy
wzięło udział 146 osób. 

To nie jest tylko liczba. Stoją za nią Ludzie. To autorzy, blogerzy, influencerzy. Redaktorki z głównego zespołu, korektorka oraz składacze tekstu. To Ludzie. Z krwi i kości. Mający swoje życie, obowiązki oraz własne działania i projekty. Ludzie, którzy postanowili podzielić się z innymi wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Fantastyczni ludzie.

KIM SĄ?

Blogerami, którzy piszą do nas, proponują swoje teksty, pytają o możliwość współpracy. Blogerami, do których piszemy my. Proponujemy współpracę, ustalamy interesującą nas tematykę tekstów. Poznaj Ich bliżej. Dowiedz się czym się zajmują, co sprawia im frajdę i o czym pisali/piszą na łamach naszego czasopisma.
Zajrzyj na blogi:

Dagmary – Czasopismo dla blogerów. Nadchodzi 3 numer.
Kasi – Trzeci numer Blogostrefy. Zapowiedź najciekawszych artykułów.
Marzeny – Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów.
Ani – Blogostrefa. Trzeci numer tuż, tuż.
Oli – Jestem dziewczyną z okładki! Trzeci numer Blogostrefy.

MOI GOŚCIE I MOJE ARTYKUŁY

Do 3 numeru czasopisma zaprosiłam:

 • Ewelinę Mierzwińską, która opowie o tym, że w postanowieniach na nowy rok najważniejsze jest spokojne i wyważone działanie.
 • Beatę Redzimską Vademecum blogera. Pasjonatkę blogowania, która zdradzi sekrety Twittera.
 • Karolinę Brzuchalską Pretty well done– kobietę, która żadnej pracy się nie boi i jako człowiek do zadań specjalnych nakreśli obraz wirtualnej asystentki.
 • Annę Chomiak Nieidealna Anna, idealistkę z wielkim sercem, której tekst o ekshibicjonizmie kulturowym może zainteresować wielu czytelników.
 • Karolinę Hrynek Fotografka– fotografkę, z którą przeprowadziłam rozmowę na temat wizji i liczącego się efektu. Karolina jest autorką zdjęcia na okładkę numeru.
 • A na koniec – bloger, który współpracuje ze mną od pierwszego numeru i mam nadzieję zostanie na dłużej.
  Maciej Wojtas. Opowie jak to jest z „inspiracjami, które leżą na ulicy i rzucają się blogerom pod koła”.

Osobiście przygotowałam 4 teksty:
– minirecenzje książek dla dzieci
– minirecenzje seriali
– wywiad z Karoliną Hrynek
– tekst – minitutorial – „Jak przygotować e-book”. Oparty na darmowym programie do składu tekstu.  

SUKCESY W SŁOIKU SZCZĘŚCIA

Podjęcie się stworzenia czasopisma dla blogerów uważam za jedną z najważniejszych decyzji w roku 2017. Bez wątpienia znalazłaby swoje miejsce w słoiku szczęścia. Wśród innych, zapisanych na niebieskich karteczkach inicjatyw, byłaby jednym z bardziej wyróżniających się elementów. Mimo, że dostarczyła mnóstwa dodatkowej pracy, nieprzespanych nocy oraz wielu godzin rozmyślań, stała się przyczyną poznania interesujących ludzi oraz przyniosła całe pokłady radości i satysfakcji.

Mam nadzieję, że rok 2018 otworzy na Blogostrefę wielu nowych czytelników oraz zaowocuje kolejnymi świetnymi i wartościowymi współpracami.
Tego sobie i całej naszej redakcji życzę.

Katarzyna Berska

 • Pięknie powiedziane Kasiu! 😉

  A ja muszę przyznać, że Twój tekst o tym jak stworzyć ebooka jest rewelacyjny! Namówiłaś mnie i tworzę!:)

  Nie mogę się doczekać, aż ten numer trafi w łapki czytelników. 🙂

 • I dużo szczęści i sukcesów tych małych i dużych dla WAS 🙂

 • Kasiu ja jak zwykle nie mogę się doczekać, aby wziąć w ręce magazyn 🙂
  Po prostu kobieto jesteś moją inspiracją :*

 • Wiesz, że ja długo szukałam informacji, jak się robi e-booka, a Ty po prostu o tym napisałaś:-):-):-)

 • Ola Bednarek

  Już się nie mogę doczekać, żeby przeczytać pierwszy numer! 🙂

 • Dobre pomysły zawsze w cenie 🙂 A co do słoika, to wolę chyba jednak wracać do dobrych chwil bez zapisywania, wspomnienia wytężają umysł 😉

 • Agnieszka D.

  Czytałam dwa numery i muszę przyznać, że to istna kopalnia informacji napisanych przez osoby, które po prostu się na tym znają i nie zadzierają z tego powodu nosa, tylko pokazują, co i jak tym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć.

 • Moim „słoikiem szczęścia” jest obecnie kalendarz, w którym zapisuję za co jestem wdzięczna. Chcę wrócić do niego za rok i zobaczyć co sprawiało mi radość w poszczególnych dniach.

 • Ewa

  Swego czasu miałam swój słoik. Zamykałam w nim dobre wspomnienia, swoje przemyślenia, cytaty. Lubiłam do nich wracać 🙂

 • Zyczę powodzenia w rozkręcaniu Blogostrefy, cieszę się, że i ja przyłożyłam cegiełkę do dwóch numerów :).

 • Kasiu, dziekuje serdecznie za zaproszenie i udzial w tak fantastycznej przygodzie. Buziaki. Beata

 • Kasiu, już drugi raz w tym tygodniu czytam o słoiczku szczęścia, także jutro na pewno wstąpię do Pepco i wrócę do domu z jakimś uroczym słoiczkiem. Bardzo podoba mi się ten pomysł. Często jest tak, że te chwile szczęścia są bardzo ulotne i szybko zapomina się o nich w tym codziennym pędzie.

  Co do pisma, to myślę, że to był świetny pomysł i stworzyłaś coś o czym od dawna marzyłaś. Trzymam kciuki, żeby Blogostrefa nadal się tak prężnie rozwijała w 2018 roku :).

 • Zakupoholiczka.eu

  Mam nadzieję, że już niedługo będę miała przyjemność przeczytać Blogosferę. Widzę, że miałaś udany 2017 r., życzę wielu sukcesów w 2018 r.

 • Wow, właśnie odkryłam tę perełkę jaką jest Twoje czasopismo i Twoja strona. Zostaję! 🙂

 • Dla mnie Kasiu jesteś inspiracją! Tyle spraw popychasz do przodu i tyle projektów robisz mają jednocześnie wcale nie małą rodzinę. Jak zwykle-Blogosfery szczerze i z serca kibicuje;-) Bardzo lubię ją czytać;-)

 • Dorota Białek

  Brawo i gratulacje, nie miałam pojęcie o wydawanym czasopismem dla blogerów 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Słoik szczęścia to bardzo fajny pomysł, szczególnie dla takiej sentymentalnej osoby jak ja. 🙂 Powodzenia w rozkręcaniu magazynu! 🙂

 • Danuta Brzezińska

  Często polecam takie słoiki swoim klientom, czasem są to słoiki szczęścia, czasem dobrych uczynków itp.

 • Gratuluję,prekursorzy mają zawsze najbardziej „pod górkę”.Grunt to robić swoje najlepiej jak się potrafi, w każdej sytuacji dopatrywać się znaków i drogowskazów,wyciągać wnioski i codziennie ulepszać jedną, małą rzecz. Naprawdę szacunek 🙂

 • Gratulacje! rzeczywiście to czasopismo to coś zupełnie nowego… A kolejne tematy, o których piszesz brzmią niezwykle ciekawie… 😉 Trzymam kciuki za dalszy rozwój projektu!

 • Absolutnie piękny projekt i super inicjatywa dla całej, polskiej blogosfery <3 Gratuluję pomysłu na magazyn i wszystkie artykuły.

 • Perfect Foundation

  Super, czytałam o tym czasopiśmie i zapewne je kupię, bo nikt lepiej nie doradzi niż osoby, które działają w blogoferze.

 • Ania Kaczmarczyk

  W zeszłym roku miałam taki słoiczek, potwierdzam, to świetne uczucie poczytać pod koniec roku o wszystkich małych i dużych sukcesach. Co ciekawe o wielu się już po tym czasie nie pamięta, więc tym bardziej warto.:D

 • Karolina Ostrowska

  O czasopiśmie słyszałam, ale okazji przeczytać jeszcze nie miałam 😛

 • Gratuluję takich sukcesów oraz spełnionych marzeń. Zaangażowanie tylu osób tym bardziej wzbudza mój podziw, bo wiem, że nie jest łatwo zgrać taki wielki zespół. Biję pokłony :).

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Blogostrefa

Blogostrefa

Jedyne takie czasopismo
dla blogerów

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń