YellowPear

FOTO WYZWANIE HBH

Zgadzam się zupełnie (w 100%) ze słownikowym wyjaśnieniem słowa „wyzwanie” i uważam, że każde z nich – czy to foto wyzwanie, czy inne wymaga wysiłku i poświęcenia. Biorąc udział w „zabawie” sprawdzamy swój zasób wiedzy, odporność, cierpliwość czy też zdyscyplinowanie….
A efekty najczęściej mocno nas  zaskakują.

INSPIRACJA

Blog worqshop.pl czytam już od jakiegoś czasu. Kasia inspiruje mnie do działania w Project Life i fotografowania codzienności (Jej kurs on line Kreatywnie na Co Dzień okazał się świetnym materiałem na uporządkowanie i wzbogacenie mojej wiedzy w zakresie PL), ale również do wielu innych rzeczy jak planowanie i scrapowanie. To właśnie na blogu Kasi przeczytałam o Wyzwaniu, które mnie zainteresowało.

Zadanie polegało na wyborze jednego dnia i dokumentowanie go godzina po godzinie. Hour by Hour spodobało mi się od razu, może dlatego, że byłam ciekawa jak wygląda mój dzień „od kuchni”, na co tak naprawdę poświęcam czas czy wykorzystuję go odpowiednio i czy prawdą jest, że moja doba ma zawsze ponad 24 godziny 😉

22.04.2016 PRZYJMUJĘ WYZWANIE

HBH (1)

05.35. DZIEŃ DOBRY ŚWIECIE:) Jak prawie każdego poranka budzi mnie mocne słońce, wścibsko zaglądające do naszej sypialni. Budzik jeszcze nie dzwoni, kiedy chwytam za aparat z myślą: To będzie dziś! Foto Wyzwanie Hour by Hour „prześladuje” mnie od jakiegoś czasu, więc z nadzieją, że tym razem się uda, robię pierwsze zdjęcie.

HBH (2)

06.10. POBUDKA ŚPIOCHÓW. Budzenie moich dzieci nie należy do cudownych momentów w ciągu dnia… Wielokrotnie, spokojnie powtarzane zdanie: Wstajemy, po kilku minutach nabiera mocy, poprzedzone głośnym: Dziewczynyyyyy!

HBH (3)

06.30. ŚNIADANIE MISTRZÓW;) W trakcie, kiedy rozbudzam swoją najmłodszą latorość lat 2, średnia lat 11 przygotowuje śniadanie – hm… dla każdego po jednej kanapce;) Najważniejsze jednak, że nie zapomina o herbacie dla mnie. Uwielbiam…

HBH (4)

07.10. WYJŚCIE DO ŻŁOBKA. Syn rozpoczął „edukację żłobkową” niecałe dwa tygodnie temu, więc z radością i uśmiechem na buzi wyrusza z domu, zadowolony jedzie z Tatą samochodem, by w okolicach kilku metrów przed drzwiami budynku żłobka dać znać co tak naprawdę o tym wszystkim myśli.

HBH (5)

08.10. DROGA DO „SZKOŁY”. Wróciłam do pracy po ponad dwóch latach nieobecności spędzonych w domu. Był lęk, była radość i była pewnego rodzaju ciekawość… Droga od furtki do drzwi szkoły to dla mnie czas na wyciszenie i szybkie przypomnienie planu dnia.

HBH (6)

09.10. NAUKA I PRACA. Od kilku miesięcy wzbogacam swoją wiedzę na temat fotografii produktowej, czytając i praktykując tam, gdzie mogę. Dziś przyczynię się do powstania zdjęć do katalogu biżuterii, którą tworzy w wolnym czasie moja Mama.

HBH (7)

10.10. MNIAM MNIAM. W nagrodę (za jeszcze niewykonaną pracę) Mama dzieli się ze mną swoją napoleonką;). Oczywiście jest również kawusia:D Jak to dobrze, że w piątki mam tylko dwie godziny;)

HBH (8)

11.10. PODRÓŻ PO PRZYDASIE. Miasteczko, w którym mieszkam jest niewielkie. Mało w nim również sklepów, w których można zrobić przydasiowe zakupy – koronki, tkaniny, materiały papiernicze, z których na co dzień korzystam. Zwykle zaopatruję się w tego typu produkty przez Internet, ale dziś namówiłam Męża na krótką podróż.

HBH (9)

12.10. ŁOWICZANKA JESTEŚ:) 3 Maja niedaleko… Jako, że moja córa tańczy w Zespole Folklorystycznym zgłaszam się po strój na majową uroczystość. Przyznam, że kiedy patrzę na haftowane róże powracają wspomnienia;) Jeszcze nie tak dawno (hm… wyłączając studia – ponad 25 lat temu) to ja nosiłam taki piękny strój.

HBH (10)

HBH (11)

13.10. NOWY PRZYJACIEL. Odwiedzona przez nas garderoba mieści się na pierwszym piętrze szkoły podstawowej, w niewielkiej odległości od sali przyrodniczej, w której mieszka pewien Stwór. Nie wiem jak ma na imię, ale dla mnie to Prawdziwy Leon Kameleon – leniwie obserwuje wszystko i wszystkich, przysypiając co jakiś czas na chwilę.

HBH (12)

14.10. SPACER Z BRATEM. Droga ze żłobka do domu zwykle upływa na zatrzymywaniu się, podziwianiu wszystkiego i dotykaniu tego, co uda się dotknąć małymi rączkami. Trzeba uważać na skręcanie w niewłaściwe uliczki, nagłe zmiany kierunku i nadmierne zainteresowanie nadjeżdżającymi samochodami.

HBH (13)

15.10. MAŁE NIESPODZIANKI. Przyszedł czas na rozpakowanie odebranych z paczkomatu i poczty paczek. Niesamowite w jakie dziecko zamienia się dorosły i jak szybko poprawia mu się humor, kiedy otrzymuje to, na co czekał.

HBH (14)

16.10. BO JA MAM PSA. Po obiedzie jeszcze trochę zabawy przed domem. Mały uwielbia biegać z psami, rzucać im najróżniejsze przedmioty i „ćwiczyć” cierpliwość, zanim wspaniałomyślnie postanowią oddać to, co od niego dostały.

17.10. KOCHANY DŻEPETTO…Udało mi się złapać chwilę „dla pracy” – sprawdziłam prawie wszystkie wypracowania dotyczące lektury. Duma mnie rozpiera;)

HBH (17)

18.10. BY W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ODPOCZĄĆ…Staram się, by córka odrabiała lekcje w dniu, w którym zostały zadane, różnie to jednak wygląda w praktyce… Mała ma sporo zajęć dodatkowych, dużo czasu poświęca na swoje zainteresowania artystyczne. Piątkowy wieczór jest takim sprawdzeniem przygotowania się do nadchodzącego tygodnia oraz ewentualnie wykonania „zaległych” prac domowych.

HBH (18)

19.10. DOBRE DOBBLE. Zapada wieczór. Zjedliśmy kolację. Przed kąpielą pozostało kilkadziesiąt minut na zabawę z synem – Córa ze szkoły przyniosła drewienka, z których można układać różne kształty. Młody jest zachwycony. Podobnie zresztą jak ulubioną grą siostry – Dobble. Polecam.

HBH (21)

HBH (19)

20.10. PROJECT LIFE. Mały wykąpany, spokojnie zasypia w naszej sypialni. Dziewczynki w swoim pokoju – słyszę jak Średnia czyta Najstarszej „Przygody Mikołajka”… Nadszedł czas na dokumentowanie teraźniejszości w albumie. Obecnie jeszcze uzupełniam ważniejsze wydarzenia z poprzednich miesięcy, ale jestem coraz bliżej dnia bieżącego.

HBH (22)

21.10. SPOKOJNY SEN. Cisza informuje mnie o tym, że na pewno zasnęła dwójka moich młodszych dzieci. Okazuje się, że i najstarsza podążyła „w objęcia Morfeusza”.  Odkładam syna do łóżeczka, wyjmuję książkę z dłoni córki, przykrywam najstarszą i schodzę do kuchni po coś do picia.

HBH (23)

HBH (24)

22.10. CHWILA Z KSIĄŻKĄ. Dziś wieczorem zabieram się za kolejny rozdział “poważnej” książki dotyczącej wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z autyzmem. Trudny temat, ale przekazany w jasny i konkretny sposób, więc sama pozycja bardzo ciekawa. Na półce czeka jeszcze „Śmiech, zabawa i nauka…”

HBH (26)

23.10. PLANOWANIE. Jestem uzależniona od coca – coli zero ;)… Chwila na zaplanowanie weekendu. Od stycznia 2016 roku systematycznie korzystam z multiplanera, który w moim przypadku spełnia swą rolę w 100%.

HBH (27)

00.10. ORGANIZACJA. Zasiadam jeszcze na chwilę do komputera. Przerzucam zdjęcia z jednej karty na dysk, pamiętając, by trafiały do odpowiednich folderów. Odkąd pilnuję organizacji plików jest mi dużo łatwiej szybko odnaleźć to, czego akurat szukam. Pełną selekcją zajmę się w sobotę po południu.

HBH (28)

01.10. DOBREJ NOCY ŚWIECIE.

HBH (29)

UDAŁO SIĘ!
Foto Wyzwanie Hour by Hour
uważam za zakończone 🙂

Od Wyzwania minęło ponad dwa miesiące… Dzisiaj pewnie nieco inaczej podeszłabym do niego, bardziej skupiłabym się na stronie technicznej zdjęć, a nie trzymała tak sztywno godzin i minut. Wybierałabym ciekawe momenty dnia i starała się pokazać je w odpowiednim kadrze. Z drugiej strony cieszę się, że okazałam się zdyscyplinowana i solidnie podeszłam do zadania. Dzięki temu mam świetną pamiątkę tego, co było moim udziałem i nie boję się, że 22.04.2016 roku po prostu zapomnę…

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń