YellowPear

HO HO HO!!! GRUDNIOWE SZALEŃSTWO NADCHODZI.

Sobotni wieczór to najczęściej czas, kiedy uzupełniam album Project Life, ale że dziś było tak pięknie, u mnie za oknem cudnie, biało i delikatnie mroźno, postanowiłam przygotować się do „prawdziwej” zimy, a co za tym idzie, do dokumentowania wspomnień w najbardziej magicznym miesiącu roku – grudniu. Nie mogę się już doczekać. Album, w którym zapiszemy zimowe wspomnienia, będzie naszym pierwszym Grudniownikiem. Mam nadzieję, że pełnym pasji, niesamowitych dni i wieczorów spędzanych z rodziną.  

INSPIRACJE

decemberdailyŹródło: Pinterest

Blogosfera jest kopalnią znakomitych pomysłów, inspiracji do celebrowania każdej chwili w życiu. Zawsze daje mi porządnego kopniaka do pracy oraz realizacji planów. W świecie wirtualnym poznać można niesamowitych ludzi. Ich pasje i „podglądanie” najciekawszych momentów, sprawiają, że „człowiekowi się chce” – działać, tworzyć, spełniać marzenia. 

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z dokumentowaniem wspomnień warto zajrzeć do Kasi z Worqshop. Uwielbiam wpisy Kasi na temat Project Life. Jest dla mnie ogromną inspiracją i mam nadzieję, że w końcu uda nam się poznać poza światem wirtualnym. W tym roku Kasia, w autorskim kursie online, wesprze wszystkich zainteresowanych dokumentowaniem wspomnień w Grudniownikach.  
Bardzo interesującego ebooka zaproponowała również Karina z Little happiness. Zawiera on kurs „Grudniownik – od podstaw” i na pewno pomoże w realizacji zimowych planów i stworzeniu cudownie klimatycznego albumu.

Ja chcę zapamiętać chwile i momenty z moją malutką rodziną – córkami, synem i Mężem. Chciałabym, by zapisana przez nas historia zachowała od zapomnienia wszystkie najcieplejsze sytuacje i wydarzenia kończącego się 2016 roku.

PLANY NA GRUDNIOWNIK

Oczywiście jestem świadoma, że nie zawsze udaje się wszystko zaplanować – życie przecież plecie tak różne scenariusze i często zaskakuje nas na każdym kroku. Staram się, więc wcześniej dobrze przemyśleć swoje kroki, by mieć jak najmniej kłopotów w dotarciu do tego, co zamierzam osiągnąć.
A co zamierzam osiągnąć?
Celem działań jest minialbum, w którym każdego dnia ostatniego miesiąca roku będziemy całą rodziną tworzyć niesamowitą opowieść naszego codziennego życia. Chwytać ducha zimy, spędzać czas ze sobą, śmiać się i przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia.

MAŁE I WIĘKSZE PRZYDASIE

pc

Nie do końca mogę nazwać się minimalistką. Sporo w moim domu rzeczy, które niepotrzebnie zajmują miejsce. Od zakupów może nie jestem uzależniona, ale posiadaniu niewielkiej ilości książek, kubków i torebek oprzeć się nie mogę. No cóż – wielkie wietrzenie na pewno kiedyś nadejdzie… Teraz czuwam, by nie przesadzić z zakupowym szaleństwem. Tyczy się to również prezentów na święta (muszę Ci powiedzieć, że jestem z siebie niesamowicie dumna, powoli gromadzę drobiazgi dla bliskich i właściwie mam już większość malutkich podarunków) oraz wszelkich dodatków do naszego przyszłego albumu. 

Kompletowanie materiałów zajęło mi dokładnie 30 minut w dwóch sklepach internetowych (jeden z nich odwiedziłam osobiście w Warszawie) PAPER CONCEPT oraz SCRAPKI. Oba zdecydowanie polecam. Asortyment naprawdę bogaty. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czasem można upolować niesamowite produkty w atrakcyjnych cenach.

ALBUM I KOSZULKI

grudniownik-2

Album, który prowadzę na co dzień ma wymiary 12×12 cali (38 na 33 centymetry). Jest dość spory i coraz cięższy (w końcu mieści w sobie wspomnienia prawie jedenastu miesięcy). Kupiłam go w sklepie Family Portraits i z mojego kurczaczka (cudownie żółtego) jestem bardzo zadowolona.

grudniownik-1
Tym razem zdecydowałam się na firmę Simple Stories i na Grudniownik wybrałam mniejszy, soczyście czerwony album 6×8 cali (15 na 20 cm). Myślę, że będzie to strzał w dziesiątkę, bo SN@P album jest piękny. Ma usztywniane okładki, zabezpieczone rogi i w środku 10 koszulek w różnych kompozycjach. 
Dodatkowo, grudzień ma w końcu 31 dni, dobrałam do zestawu dwa komplety koszulek. Nie jestem w stanie jeszcze powiedzieć, jakie będą dla mnie idealne, ale na pewno dam Ci znać, z którymi pracuje mi się najlepiej.

PAPIER

grudniownik-7

Prawie roczne doświadczenie z Project Life uświadomiło mi, że największą sympatią darzę papier. To z niego wycinam karty do koszulek, na nim przyklejam i aranżuję fotografie, i to właśnie on najszybciej znika pod moimi dłońmi. Dlatego też najczęściej go kupuję.

grudniownik-8

Papier do Grudniownika miałam wybrany już w październiku, pisałam o nim niedawno, umieszczając go na swojej liście życzeń. Udało mi się zrealizować to malutkie marzenie i od niedawna jestem jego właścicielką. Zestaw składa się z dwunastu dwustronnych arkuszy oraz dwóch zawierających naklejki i karty. Wszystko dobrane jest kolorystycznie, więc idealnie do siebie pasuje. Pozwoliłam sobie na maleńkie szaleństwo i dokupiłam jeszcze dwie strony z innego kompletu (urzekły mnie bałwanki). W paczce, którą dostałam, czekała niespodzianka – Lista Świętego Mikołaja, którą zachwyciły się moje córy.

grudniownik-9

KARTY I DODATKI

grudniownik-4

Mimo, że zimowe karty do albumów są przecudne, a obecnie na półkach jest ich ogromny wybór, ja postawiłam na dobrane do papieru elementy, spersonalizowane przez Ewę Leszczuk Small Wingels Shop, które wprowadzą porządek i harmonię w nasze wspomnienia. 

grudniownik-5

Uwielbiam też naklejki. Cudne, świąteczne, zimowe… Kilka kompletów dostałam od kolegi (tak, tak – mężczyźni też dokumentują wspomnienia w albumach), a dokupiłam dwa, w kolorach, które mam nadzieję, dodadzą ciepła zimowym stronom.

I TO JUŻ WSZYSTKO

motto

Zima za oknem, a w serduchu same pozytywne emocje. Jak śpiewali bohaterowie „Królewny Śnieżki” – „Hej ho, hej ho… do domu by się szło” i ja wracam do swoich rodzinnych „obowiązków”, bo najważniejsze w tym wszystkim jest to, by zachować równowagę między życiem rodzinnym, zawodowym, project life’owym i blogowym. Pracować, odpoczywać, realizować pasje i zbierać siły na kolejne dni.

Być po prostu spełnionym człowiekiem.

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń