YellowPear

SPĘDZAJ CZAS Z RODZINĄ. STWÓRZ ŚWIĄTECZNĄ GIRLANDĘ.

Zima to moim zdaniem jedna z najpiękniejszych pór roku, szczególnie tak biała jak ta za moim oknem. Jest cudnie, lekko mroźno, delikatnie ślisko (przyznam się, że niestety w dniu dzisiejszym dwa razy oglądałam świat z perspektywy żaby) i bardzo aktywnie. Grudzień sprzyja działaniom – niewielkie zlecenia napływają – firmy proszą o karty świąteczne, foldery, ulotki. Sześćsetne urodziny mojego miasta to również kilka punktów do zrealizowania. W tym zimowym szaleństwie udało mi się jednak na chwilę zatrzymać i rozplanować dwie pierwsze rozkładówki Grudniownika. Wspólnie z córą natomiast stworzyłyśmy całkiem pokaźnych rozmiarów girlandę przedświąteczną. Dziś naszym projektem podzielę się z Tobą. Jeśli Ci się spodoba, korzystaj bez ograniczeń.  

INSPIRACJE I “WOREK POMYSŁÓW”

pc010077a

Internet pełen jest ogromu inspiracji, a na blogach kreatywnych osóbek można znaleźć wiele – kalendarze adwentowe, kartki i ozdoby świąteczne, własnoręcznie przygotowane skarpety mikołajkowe. Wystarczy „sięgnąć do worka” z pomysłami i tworzyć, tworzyć, tworzyć.  Myśl o girlandzie pojawiła się jeszcze w listopadzie, wtedy też rozpoczęła się realizacja “zadania”. Niestety, ile głów, tyle pragnień – Marysia chciała girlandę czerwoną, z białymi gwiazdkami, bez napisów. Madzia białą, z sowami. Mi marzyła się taka w stylu ludowym, z kalendarzem odliczającym dni do Wigilii Bożego Narodzenia. No cóż – trudno o kompromis, ale cel był jeden – miałyśmy się dobrze bawić, więc na kłótnie “zabrakło” miejsca.

MINIMALISTYCZNIE I PRZEDE WSZYSTKIM DLA MADZI

pc010069a

Nasza girlanda to tak naprawdę minimalistyczna kolorowanka, szczególnie bliska Magdalenie, bo przedstawiająca sówki, które nie tak dawno zaczęły Ją fascynować. Pojedynczy element, mieszczący się na formacie A4, zaprojektowany został tak, by po zgięciu wzdłuż wykropkowanej linii tworzył trójkąt, który można zawiesić na sznurku. Całość występuje w dwóch wersjach. W pierwszej składa się z 25 kartoników, a na każdym z nich znajduje się grafika z datą. Drugi zestaw to 16 elementów, gdzie zamiast dnia i nazwy miesiąca jest miejsce na twórczość własną lub dziecka. Obie propozycje zawierają hasło „Wesołych Świąt”.  

Wersja “kalendarzowa”.

calosc-girlanda

Wersja “niekalendarzowa”.
Trzy śnieżynki (wszystkie według wzoru 1) – na początku, w środku i na końcu. 

calosc-na-bloga

Różnica między wersją pierwszą a drugą.

024t-tile

Jak wspomniałam wyżej każdy element można wydrukować na papierze A4, najlepiej o nieco większej gramaturze, wyciąć, złożyć, pomalować i całością ozdobić wybrane pomieszczenie. Oczywiście, warto posłuchać podszeptów wyobraźni i dodać coś od siebie. Koleżanka, która skorzystała z mojego projektu, oddzieliła kartoniki wielkimi, czerwonymi kokardami. Inna malowała grafiki farbami i ozdabiała brokatem. Nasza girlanda natomiast w środku trójkątów ma jeszcze inne, kolorowe. To resztki papierów, które nabyłam w niesamowicie niskich cenach na Art In Town, w Warszawie. Myślę, że ciekawie wyglądałyby również dodatki w jednym kolorze, np. dobranym do wystroju pokoju.

ZAINSPIRUJ SIĘ I STWÓRZ GIRLANDĘ

img_0291a

img_0290a

img_0289a

By stworzyć własną girlandę według mojego projektu potrzebujesz:

  • Papier w formacie A4 lub mniejszym (gramatura 160 – 200) 
  • Nożyczki
  • Kredki/markery/farby/flamastry
  • Sznurek
  • Klej/taśma dwustronna (do zabezpieczenia kartoników przed przesuwaniem się)Nasza girlanda jest naprawdę pokaźnych rozmiarów – ma ponad 4,5 metra. Oczywiście obrazki możesz dowolnie skalować, więc dopasowanie do pomieszczenia nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. 

img_0297a

img_0306a

CIESZ SIĘ BYCIEM Z INNYMI

A na koniec obiecane pliki do wydruku. belki-1belki-2Czas spędzony z rodziną, w tle cicha muzyka, rozmowy – to wszystko łączy. Taki kreatywny wieczór przydaje się każdemu. Jest znakomitym sposobem na odnalezienie spokoju w tym zawrotnie pędzącym świecie, możliwością odpoczynku i doskonałą realizacją własnych pasji.  

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń