YellowPear

NASTROJOWO I GRUDNIOWO. ŚWIĄTECZNA PLAYLISTA.

Muzyka towarzyszy mi na każdym kroku. Wszędzie, gdzie jestem i gdzie znajduje się moja rodzina. Nastrojowe piosenki wywołują zadumę, a te bardziej skoczne powodują nieświadome kołysanie się w rytmie słuchanych melodii. Czasem sporo z tego śmiechu, bowiem nie zawsze znajomość tekstu idzie w parze z ogromną ochotą na śpiewanie. Na pewno znasz sytuacje, gdy słowa po prostu ulatują i pozostaje jedynie nucenie zapomnianych fragmentów. W przypadku mojego męża zamienia się ono w dziwne mruczenie pod nosem, najczęściej wywołujące uśmiech na twarzach pozostałych domowników.

UWOLNIĆ EMOCJE

1

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia sprzyja kołysaniu, nuceniu i mruczeniu. Emocje podczas słuchania świątecznych utworów mają szeroką skalę. Przy pewnych piosenkach uśmiechamy się, tańczymy, pakujemy prezenty, motywujemy siebie i całą rodzinę do działania. Przy innych zatrzymujemy się na chwilę, zatapiamy w głębokim fotelu zadumy, pod ciepłym kocem, często ze łzami w oczach… Wszystkie te emocje są bardzo potrzebne, przynoszą pewnego rodzaju oczyszczenie, spokój, budują radość i zrozumienie. W tym małym szczęściu, głębokiej ciszy i charakterystycznych rytmach, otwieramy się na nowe, zapraszając do domu ducha świąt.

ZBUDOWAĆ KLIMAT

3

Nasza rodzinna, świąteczna playlista, którą dziś chcę się z Tobą podzielić, składa się z piętnastu utworów. Pięć z nich to bardzo emocjonalne piosenki, śpiewane między innymi przez moje ulubione męskie głosy w Polsce. To melodie do posłuchania, rozważania i zadumy. Próba odpowiedzi na pytania, które w okresie świątecznym często do nas wracają. Kolejną piątkę stanowią utwory, które chyba wszyscy znają. Mimo, że obcojęzyczne to jednak często wspominane w rozgłośniach radiowych, telewizji czy na portalach muzycznych. Klasyka, przy której znakomicie ubiera się choinkę, piecze ciasteczka i przygotowuje prezenty. Ostatnia grupa to mała iskierka, która budzi szczęście i buduje je z kawałeczków rodzinnej układanki.   

fortepiano

WSŁUCHAĆ SIĘ W SIEBIE

Wszystkie wybrane utwory podlinkowałam dla Ciebie w formie mojej pełnej playlisty.

„Kolęda dla nieobecnych”
Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka

„Kolęda dla tęczowego Boga”
Jarosław Mikołajewski, Grzegorz Turnau

„Kolęda dla Piotra”
Zbigniew Preisner

„Jest taki dzień”
Czerwone Gitary

„Uciekali”
Musical Metro

ZAUFAĆ KLASYCE

„Jingle Bells”
Frank Sinatra

“White Christmas”
Bing Crosby

„Last Christmas”
Wham

„Mistletoe and Wine”
Cliff Richard

„Merry Christmas Everyone”
Shakin` Stevens

PRZYNIEŚĆ RADOŚĆ

„Świeć gwiazdeczko, świeć”
Arka Noego

„Pastrorałka dla bałwanów”
Pod Budą

„Z kopyta kulig rwie”
Skaldowie

„Pierwsza Gwiazda”
TGD i goście

„Skrzypi wóz”
Enej

Do Świąt pozostało tak niewiele dni. Na mnie jeszcze czeka sporo pracy, liczę jednak, że już w środę będę mogła oddać się spokojnemu, rodzinnemu oczekiwaniu na wigilię. Mam nadzieję, że zaproponowane utwory umilą Ci ten niesamowicie ciepły czas i uwolnią emocje, dzięki którym my ludzie jesteśmy tak bardzo prawdziwi.

Jestem pewna, że Ty również masz swoje ulubione piosenki świąteczne – jest ich przecież tak wiele. Będzie mi bardzo miło, jeśli w komentarzu podzielisz się nimi ze mną.  

podpis

 

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie