YellowPear

COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA… ŻYCIE CUDEM JEST.

Czy dostrzegasz to jak niesamowite jest nasze życie? I jak ulotne… Piękno może niekoniecznie widać na pierwszy rzut oka, ale czasami wystarczy jedynie dokładniej spojrzeć. Zachwycić się codziennością, urodą drzew mijanych w drodze do pracy, czerwono – szarym niebem nad głową. Dostrzec ludzi będących zawsze obok, służących radą i wsparciem, bez względu na to, jakie błędy popełniasz i jak stanowczo wyrażasz własne zdanie. Zauważasz tę cudowność? Wczorajszą, dzisiejszą. I tę, która za chwilę przekroczy próg Twojego domu. Gdzie teraz jesteś? Doceniasz to, co posiadasz? Szanujesz to, co otrzymujesz? Uśmiechasz się do swoich wspomnień, pozwalając odejść w zapomnienie porażkom? Wybaczasz tym, którzy Cię skrzywdzili i otwierasz się na nowe?

MOJE WCZORAJ

0gdhuhykxdc-szucs-laszlo

Czas minął. Powyższe pytania to jedynie kilka, które moim zdaniem powinien zadać sobie każdy człowiek. Pytania ważne, rozwiązujące istotne w życiu kwestie, bowiem odpowiedzi na nie stanowić mogą znakomity budulec na fundamenty pod przyszłość – nowy 2017 rok. A ten, jeszcze młodziutki, czysty jak biała kartka papieru, niedługo zapuka do Twoich drzwi. Ważne, by przyjąć go z czystym sercem i spokojną duszą. By tak było, dobrze zamknąć stary czas małą refleksją i osobistym podsumowaniem.  

img_1199a

Dla mnie 2016 był rokiem zmian. Małych i większych sukcesów oraz niewielkich niepowodzeń, które mimo, że na początku bolały, obecnie stały się przeszłością i kolejną cegiełką życiowego doświadczenia.

W styczniu wybrałam sobie one little word, które towarzyszyło mi do przez całe dwanaście miesięcy. Było to słówko LEARN. Miało być symbolem nauki, poznawania nowych, nieznanych dziedzin, miejsc, ludzi, a przyniosło ze sobą dużo, dużo więcej. Zupełnie nieoczekiwanie nauczyłam się samej siebie, poznałam własne emocje, reakcje na sukcesy i „porażki”. Uczucia, które towarzyszyły mi podczas najważniejszych wydarzeń były tak intensywne, że często nie umiałam sobie z nimi poradzić – łzy radości, smutku, złości… Cały kalejdoskop doznań w najróżniejszych barwach życia. Uczyłam się, więc nie tylko nowych rzeczy, ale również tego, co mam w sobie, jak to wszystko zrozumieć i docenić.

img_1190a

Po raz kolejny przekonałam się jak ważna jest rodzina – to Ona stała za mną murem, gdy realizowałam swoje pasje i spełniałam marzenia. Dopingowała do działania, pokonania obaw przed blogowaniem, nowymi zajęciami i odpowiedzialnością za nie. To nie kto inny jak moje córki cieszyły się z sukcesów mamy – choreografa i nauczyciela. To Mąż wspierał, gdy przegrałam jeden z ważnych dla mnie konkursów. Tłumaczył, uspokajał i służył ramieniem w chwilach, w których wyrażałam własne poglądy i walczyłam o samą siebie. Za to wszystko jestem ogromnie wdzięczna.

Dziękuję również za łzy, których doświadczyłam, małe niesprawiedliwości i przykrości. Był czas, kiedy czułam złość i rozczarowanie. Obecnie rozumiem, że są sytuacje, które należy odpuścić. I osoby, którym należy pozwolić odejść. Najtrudniejsze i jednocześnie najważniejsze jest zapamiętanie ludzi jako dobrych. Tych, którzy imponowali, wspierali, a nie tych, którzy nie rozumieli i ranili. Nie zawsze udaje się wybaczać, ale warto próbować.

MOJE DZISIAJ

img_1197a

Wczoraj minęło pół roku od momentu, kiedy prowadzę bloga. Nie spodziewałam się, że pisanie sprawi mi taką frajdę. Przez te kilka miesięcy poznałam niesamowite blogerki, blogerów i Ich równie ciekawe miejsca w sieci. Jestem oczywiście świadoma, że wiele jeszcze przede mną, że w tak ogromnej, w wielu dziedzinach, wartościowej strefie internetu „nie ma lekko”. Zgadzam się jednak z pewną sentencją: „Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie…” i zgodnie z tą maksymą wybieram one little word na nowy rok – BELIEVE. Mam nadzieję, że przyniesie mi ono to, czego tak naprawdę oczekuję.

img_1200a

Chciałabym również, by kolejny rok był pełen radości. Uśmiechu w tym upływającym nie brakowało i to właśnie on powodował, że to, co się nie udawało, traciło swoją siłę. Śmiałam się do moich dzieci. Magdaleny, która w ostatnim czasie zrobiła ogromne postępy. Marysi i Jasia – tak bardzo żywych, wiecznie gdzieś pędzących, nieco szalonych i kochanych skrzatów. Śmiałam się do Męża i z Męża, który codziennie wyśpiewywał nam najróżniejsze piosenki, niekoniecznie z właściwymi tekstami i cieszyłam się, że moja Mama jest obok, że dopisuje Jej zdrowie i ma siłę, by czasem znosić humory swojej jedynej córki.

To był dobry rok. Rok zmian i zrozumienia. Rok bycia z rodziną i bycia z samą sobą. Jestem starsza (już niedługo starsza bardziej), spokojniejsza i mam nadzieję mądrzejsza, choć z tym ostatnim to nigdy nie wiadomo…

MOJE I TWOJE JUTRO

ef1h5yttmz8-annie-spratt

Jako, że to mój ostatni tekst w 2016 roku, chciałabym złożyć Ci noworoczne życzenia.

Niech szczęście i miłość na stałe zagoszczą w Twoim życiu,
a każda chwila przynosi radość i zachwyt.
Czerp siłę z codzienności oraz bycia z drugim człowiekiem.
Doceniaj siebie i innych.
Dbaj o to, co posiadasz i szanuj to, co otrzymujesz.
Staraj się wybaczać.
Wyrażaj swoje zdanie i pozostań sobą.

Szczęśliwego Nowego 2017 roku.

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie