YellowPear

POMÓŻ DZIECIOM ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z KSIĄŻKĄ.

Znasz tę ciszę, kiedy w domu zasypia dziecko? Ja ją uwielbiam. To najspokojniejszy moment dnia. Wykąpane, pachnące, w kolorowej piżamie kokosi się w łóżku i czeka na moment, kiedy Dorosły w końcu przekroczy próg pokoju. Wybrana książka znajduje się już w dłoniach młodego człowieka, który z niecierpliwością wypatruje „pociągu” do krainy wyobraźni. Krainy pełnej zadziwiających historii i niesamowitych bohaterów. Ten moment, czas spędzany z książką, jest niezwykły. I każde dziecko powinno mieć szansę, by go doświadczyć.

WAŻNA AKCJA

klasykadlasmyka (1)

Bardzo się cieszę, że są tacy ludzie jak Dagmara z bloga www.socjopatka.pl oraz Radekprowadzący bloga osinskipoludzku.blogspot.com – młodzi, pełni pasji i wrażliwości, o którą tak trudno w obecnym świecie. To właśnie oni postanowili zorganizować akcję „Klasyka dla Smyka”, by zawalczyć o lepsze warunki rozwoju czytelnictwa w Domach Dziecka oraz zaszczepić w młodszych i starszych dzieciach chęć zaprzyjaźnienia się z książką. Obudzić pasję do czytania i poznawania “nowych światów” istniejących jedynie na kartach lektur. To dzięki nim i Tym Wszystkim, którzy dołączą do akcji, co miesiąc jeden z wybranych domów dziecka w Polsce otrzyma pakiet najróżniejszych książek. Co miesiąc również (zawsze 20 każdego miesiąca) czytelnicy blogów i blogerzy będą mieli możliwość zgłaszania domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych, które ich zdaniem powinny otrzymać w danym miesiącu zestaw książek.

“KLASYKA DLA SMYKA”

klasykadlasmyka (3)

Akcja pod nazwą „Klasyka dla Smyka” to projekt o szerokim zasięgu, może wziąć w nim udział każdy bloger i każda placówka opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci i młodzieży. Akcję mogą objąć wsparciem również fundacje, wydawnictwa i księgarnie. 

Ty również możesz się dołączyć!
Jeśli chcesz przekazać dzieciom z domów dziecka chociaż jedną nową, nieużywaną książkę lub zorganizować większą zbiórkę albo chciałbyś zostać sponsorem akcji, wystarczy, że napiszesz do Radka lub Dagmary. 

ZOSTAŃ AMBASADOREM

klasykadlasmyka (1)

Dzieci są największym Cudem. Mimo swojej „buntowniczej” natury, częstego poszukiwania wrażeń, porannych pobudek, zamiłowania do dyskusji oraz chęci posiadania racji we wszystkim, są naszymi sercami, naszym światem, naszą największą radością. Kiedy patrzę na swoje Dzieciaki, kiedy codziennie borykam się z ich indywidualnością, potrzebą samodecydowania oraz tym błyskiem w oku, który może oznaczać prawdziwy huragan wiem, że decyzja o byciu mamą była najlepszą decyzją w moim życiu. Najlepszą i jednocześnie niosącą ze sobą ogromną odpowiedzialność za tych Młodych Ludzi, którzy nagle „wywrócili” nasze życie do góry nogami. Życie jednak różnie się plecie – nie zawsze jest mama i tata, nie zawsze jest szczęśliwy dom, nie zawsze są zabawki, nowe ubrania i książki.

Jako mama czuję się odpowiedzialna za dzieci.
Jako człowiek rozumiem, że nie zawsze jest różowo i cudownie.
Jako nauczycielka jestem przekonana, że taka akcja to samo dobro.
Dlatego właśnie zostałam jej ambasadorką.

Ty również nie zwlekaj i dołącz do akcji.
Uśmiech dzieci będzie najpiękniejszym podziękowaniem

*    *    *

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie
na stronie WYDARZENIA

plakat5

Plakat akcji przygotowała Justyna.
Możesz pobrać go TUTAJ i rozpocząć promocję projektu, do czego szczególnie Cię zachęcam.

podpis

Katarzyna Berska

Poznajmy się bliżej

Przede wszystkim Mama.

Z wykształcenia filolog polonista, literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP.

Z zamiłowania choreograf tańca ludowego, fotograf.

Blogostrefa

Blogostrefa

Jedyne takie czasopismo
dla blogerów

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń