YellowPear

W OCZEKIWANIU NA “PIĘKNĄ I BESTIĘ”. KINOWE PREMIERY MARCA.

Prawie “cały świat” wstrzymuje oddech przed nadchodzącą premierą jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji filmowych. Chodzi oczywiście o fabularną adaptację klasycznej baśni „Piękna i Bestia”. 17 marca 2017 roku na ekrany kin wchodzi film w reżyserii Billa Condona. Film, na który wybierają się całe rodziny, szkoły oraz fani produkcji z wytwórni Walta Disneya. Zanim jednak znajdziesz się w kinie i zasiądziesz przed srebrnym ekranem, by przenieść się w świat magii, zwróć uwagę na inne, ciekawe pozycje. Mam nadzieję, że mój dzisiejszy tekst, z mocno subiektywnym tłem, odpowie Ci na pytanie: Na co warto wyruszyć do kina w nadchodzących dwóch tygodniach? 

TAJEMNICZE ZŁOTO

„Gold” jest amerykańską, kryminalno – przygodową opowieścią, opartą na prawdziwej historii, nieco uatrakcyjnionej na potrzeby filmu . Biznesmen Kenny Wells, w tej roli doceniony przez krytyków i nazwany gwiazdą produkcji, Matthew McConaughey, znudzony światem i marzący o ogromnej fortunie, wyrusza na poszukiwanie skarbu do Indonezji. Licząc na to, że dżungla przyniesie mu bogactwo i spełnienie, zabiera ze sobą geologa podróżnika. 

Zwiastun urzeka krajobrazami, skontrastowanymi z ogromnymi wieżowcami Wall Street, wzbudza zainteresowanie wpadającą w ucho muzyką oraz cieszy oczy kreacją aktorską wspomnianego wcześniej McConaughey.

AZYL W ZOO

Film „Azyl” w reżyserii Niki Caro to brytyjsko – amerykański dramat, stworzony na podstawie książki Diane Ackerman „The Zookeeper`s Wife”. Pozycji, która swoją premierę będzie miała już za dwa dni, 15 marca. A ja z pewnością po nią sięgnę.

Wydaje się jednak, że zainteresować może zarówno książka jak i film. Mnie w zwiastunie zafascynowały sceny ze zwierzętami w głównych rolach i jednocześnie wzruszyły te, które przedstawiają historię Państwa Żabińskich. Antonina Żabińska podczas niemieckiej okupacji w Warszawie, na terenie ogrodu zoologicznego, udziela schronienia wielu osobom. Ukrywa je w miejscach dla zwierząt, własnym mieszkaniu i narażając swoje życie dba o tych ludzi, którym trudno jest odnaleźć spokój w zawirowanym, warszawskim świecie. Ciekawostką jest, że w obsadzie filmu można odnaleźć polskie nazwiska.

HYBRYDOWY DUCH

To produkcja, na którą czekam z niecierpliwością. Niestety nie obejrzę jej w dniu premiery, ponieważ wtedy właśnie wyruszam z zespołem na Mistrzostwa Polski do Łochowa, ale później na pewno wybiorę się na ten film z Mężem.

„The Ghost in the Shell” jest mangą z gatunku science – fiction, stworzoną przez Masamune Shirowa. Główna bohaterka, Motoko Kusanagi to hybryda robota i człowieka, dowódca elitarnej jednostki bezpieczeństwa publicznego, która wspólnie ze swoją grupą zwalcza wszelkie, niebezpieczne przejawy przestępczości. Wydanie komiksowe pamiętam z okresu studiów. Z sentymentem wspominam również ekranizację Mamoru Oshii, dlatego nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że mogłabym nie obejrzeć nowej produkcji Ruperta Sandersa. Szczególnie, że rolę Major Kusanagi powierzono Scarlett Johansson, która jest znakomitą aktorką, a jako Lucy w filmie Luca Bessona, zauroczyła mnie i wgniotła w fotel.

INTELIGENTNE ŻYCIE

Kolejny tytuł, który wzbudził moje zainteresowanie, podobnie jak poprzedni, znajduje się w kategorii science – fiction. Niektórzy z krytyków dopatrują się w nim elementów horroru, co ciężko mi stwierdzić jedynie po obejrzeniu zwiastunów filmu. „Life” to produkcja amerykańska, której reżyserowania podjął się, pochodzący ze Szwecji, Daniel Espinosa. 

Historia toczy się wokół sześcioosobowej załogi znajdującej się na pokładzie stacji kosmicznej. Członkowie grupy badają próbkę, która może stać się dowodem na istnienie śladów życia na Marsie. Nie biorą jednak pod uwagę, że wraz ze wzrostem nowo odkrytego tworu, jego inteligencja będzie rosła. W końcu stanie się on na tyle niebezpieczny, że jedynym wyjściem okaże się eliminacja. Jednak to nie będzie już takie proste do wykonania. 

Uwagę w przypadku tego filmu przyciągają nazwiska odtwórców głównych ról. Jest Jake Gyllenhall, Ryan Reynolds czy Hiroyuki Sanada, znany między innymi z filmu „Ostatni samuraj”. To może przechylić szalę na korzyść produkcji i spowodować, że sale kinowe zapełnią się widzami.

DOBRA DUSZA BESTII

To już ostatnia i tak naprawdę “pierwsza” propozycja na nadchodzące tygodnie. Widoczna wszędzie – w świecie rzeczywistym i wirtualnym, na łamach gazet, bilbordach i plakatach. Wyczekiwana przez moje córki i muszę przyznać, że również przeze mnie.
“Piękna i Bestia” to znana historia. O dziewczynie, która zaufała swojemu sercu i uwierzyła, że w ciele przerażającej Bestii może tkwić piękny i dobry człowiek. Romantyczna opowieść z odrobiną magii, której recenzja już niedługo pojawi się na blogu.

Tytuły filmów, które umieściłam powyżej, znajdują się na mojej subiektywnej liście “muszę zobaczyć”. Mam nadzieję, że wzbudziłam Twoją ciekawość i udało Ci się znaleźć coś dla siebie. A może masz już własny plan na wizytę w kinie, wybrany film do obejrzenia na dużym ekranie? Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz o tym w komentarzu.

podpis

 

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń