YellowPear

SAMODYSCYPLINA CZYLI MOTYWACJA W PODOMCE

Być podziwianym, zdobywać medale, rozdawać autografy, występować na światowych scenach, zdobyć złoty medal, zobaczyć swoją książkę na górnej półce w księgarni, usłyszeć, jak ktoś śpiewa moją piosenkę, dostrzec uznanie w czyichś oczach… Któż z nas nie pomarzył o tym chociaż raz w życiu! Każdy marzy o szczycie, ale mało kto marzy o drodze. A to jest klucz do wszystkiego! Gdyby ludzie nie tylko wizualizowali sobie cel, ale też sposób jego osiągnięcia, uniknęliby wielu rozczarowań. Bo przepis na sukces tkwi w codzienności. Tylko to, co powtarzamy codziennie przynosi wymierne rezultaty.

MODNE SŁOWO ?

Dyscyplina nie jest modnym słowem. Raczej ma złą sławę. Nie jest romantyczna. Kojarzy się z samotnością, codzienną walką, wyboistą drogą bez światła reflektorów. Wieje od niej nudą, przymusem i szarością. Dzisiaj oklaski zbiera motywacja. Pani, która wkracza nagle, niespodziewanie, z impetem porywa za sobą tłumy. No właśnie,… tłumy. A przecież na szczycie stoi tak niewielu, więc gdzie ona prowadzi?  

NA MANOWCE…

Ta bohaterka żarliwych przemówień i nośnych eventów zwodzi tysiące zahipnotyzowanych słuchaczy, którzy pragną uchwycić się łatwej prawdy. Ale taka nie istnieje. Prawda nie jest obleczona w tiule i atłasy, jest naga. Widać każdy mięsień, każdą żyłę i każdą strużkę potu. To nie są piękne kadry. Takich ujęć nie wyświetla się na salonach.

Czy zatem motywacja jest zła? Nie, absolutnie! Ona jest konieczna, ale to dopiero początek. Między startem a metą jest kamienista, wyboista, pełna zakrętów i niepozbawiona urwisk droga. Tylko na niej tak naprawdę powinieneś się skupić. Mówiąc to oklepane zdanie, mam na myśli wejście całym sobą w każdy jej detal. Wizualizację każdej trudności, każdego oporu, każdego spadku formy.

Cały artykuł znajdziesz na blogu Kasi INSPIRACJE DLA SZKOŁY

KOLEJNA RYSNOTKAWYR

RYSNOTKA NR 3.

Samodyscyplina to klucz do Twojego sukcesu

WERSJA JPG DO DRUKU

WERSJA PDF DO DRUKU

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie