YellowPear

JAK SOBIE RADZIĆ Z EMOCJAMI – GRZEGORZ KASDEPKE I JEGO KSIĄŻKA.

„Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” to pierwsza część bardzo ciekawej serii o uczuciach, autorstwa Grzegorza Kasdepke – dziennikarza i wieloletniego redaktora czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. To właśnie On w przystępny i umiejętny sposób pisze o problemach, z którymi zmagają się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Pisze i edukuje, bowiem Jego cykl o emocjach przynosi nie tylko uśmiech, ale również zrozumienie i akceptację tego, co dzieje się w nas i wokół nas.

MIŁA PANI MIŁKA

KASDEPKE EMOCJE1

Pewnego dnia do przedszkola przybywa pani Miłka – dwudziestoczteroletnia, drobna brunetka z wielkim sercem, które jak się później okaże pomieści w sobie mnóstwo ciepła i zrozumienia dla małych podopiecznych. Mimo, że jest „trochę przerośnięta” to postanawia wspólnie z rezolutnymi, ciekawymi świata dziećmi, uczestniczyć w życiu przedszkola.
Już na początku zdradza, jaki jest najważniejszy cel jej przybycia. Będzie opowiadała o uczuciach, a swoim pomocnikiem uczyni teatralnego pajacyka. W środowisku przedszkolnym spotkają oni bardzo ciekawych bohaterów. Rozalkę, która lubi całować marudzącego Grzesia. Inteligentnego Bodzia, mającego zawsze gotową ciętą ripostę, czujnego Rafałka oraz miłą i pomysłową Zosię…

OPOWIADANIA PEŁNE EMOCJI

KASDEPKE EMOCJE3

Książka „Tylko bez całowania!…” stanowi zbiór zabawnych opowiadań, z których każde poświęcone jest innemu uczuciu. Mogą one stanowić doskonały pretekst do dyskusji z dziećmi. Pomocne w rozmowach na pewno okażą się umieszczone na końcu każdego rozdziału krótkie opisy emocji oraz rady dla dzieci i rodziców.

KASDEPKE EMOCJE2

KASDEPKE EMOCJE5

Niektóre z nich są małymi ćwiczeniami, proponują wspólne docieranie do odpowiedzi na opisane zagadnienia. To zwiększa atrakcyjność lektury. Można bowiem do niej wracać i za każdym razem zastanawiać się nad innym aspektem danego „problemu”.

UNIWERSALIZM

KASDEPKE EMOCJE4

Moim zdaniem „Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” to książka uniwersalna – kiedyś czytałam ją córce, teraz córa czyta ją młodszemu bratu. Przygody, w które razem wyruszają, bawią, a jednocześnie mają ogromny walor edukacyjny. Uczą, w jaki sposób można panować nad zazdrością, gniewem, jak czerpać siłę z radości i bycia razem.

Książka jest napisana przystępnym językiem. Proste sformułowania zrozumie nawet bardzo młody czytelnik. Dodatkową zaletą są ciekawe i barwne ilustracje Marcina Piwowarskiego, podkreślające poruszaną tematykę.

KASDEPKE EMOCJE6

KASDEPKE EMOCJE7

Mały format i twarda okładka to kolejna zaleta pozycji wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wszystko to sprawia, że w swojej biblioteczce mamy całą serię lektur Grzegorza Kasdepke i często książki autora polecamy innym. 

W DOMU

KASDEPKE EMOCJE8

Nasze Dzieci. Każde jedyne w swoim rodzaju. Każde pełne emocji, uruchamiających się automatycznie w odpowiedzi na zmiany w otoczeniu. Uczucia wewnątrz nich mają taką moc, że są w stanie postawić cały świat na głowie. A my rodzice w środku tego wszystkiego. Z każdą chwilą mniej odporni na to, co właśnie się dzieje. A dzieje się, oj dzieje – ktoś komuś zabrał zabawkę, ktoś kogoś zepchnął z huśtawki, ktoś komuś powiedział coś niemiłego, ktoś krzyczy, ktoś płacze, ktoś śmieje się… I coraz mocniej dąży do tego, by być blisko. By rodzic, opiekun, nauczyciel pomógł, odwrócił uwagę, przejął złą emocję i pokazał jak sobie dalej poradzić. Przytulamy, więc Pociechę i cicho szepczemy do ucha ciepłe słowa. A potem rozmawiamy. O uczuciach, słońcu, zimie, która odwiedziła nas wiosną. O tym wszystkim, co jest blisko i reguluje intensywność odczuwania. Pomagamy sobie spokojną muzyką, wyciszamy podczas rysowania i malowania oraz czytamy książki Grzegorza Kasdepke. Pomagają. 

KASDEPKE OKLADKA

Tytuł: Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrował: Marcin Piwowarski
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

*          *          *

Każdy może się zdenerwować – to łatwe,
ale zdenerwować się na właściwą osobę, z właściwą mocą,
we właściwym czasie, z właściwego powodu
i we właściwy sposób – to łatwe nie jest.
Arystoteles

Cała prawda…

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Numer 4 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń