YellowPear

JEST PIĘKNIE. UŚMIECH DZIECKA I KLASYKA DLA SMYKA.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek). Dla mnie te słowa wyrażają to, co najbardziej liczy się w życiu. Bycie dla Innych. Szczególnie dla Tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, ciepła i zrozumienia. Jestem bardzo szczęśliwa, że Akcja Klasyka dla Smyka pokazała, że jesteśmy otwarci na pomaganie, że mamy w sobie wrażliwość i empatię, które zaowocowały tak dużą ilością zebranych książek dla Dzieci z Domów Dziecka.

POCZĄTEK

Wiesz, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Każda sprawa, sytuacja, wydarzenie mają swój początek. W przypadku Klasyki dla Smyka zainspirowania do działania podjęło się dwoje społeczników. Dagmara, autorka bloga socjopatka.pl oraz Radek piszący bloga osiński po ludzku czuwali, by wszystko odbywało się zgodnie z regulaminem, kalendarzem akcji oraz bez problemów. Graficznie wsparły Ich zdolne dziewczyny: freeleserka oraz Yummy Mummy Ideas

ŻYCIE

„Wszystko ma swój początek i koniec, między nimi toczy się życie”

… a życie nie zawsze jest łatwe i proste. By, więc rozjaśnić niebo i wywołać słońce ukryte za szarymi chmurami wszyscy wspierający akcję – blogerzy, fundacje, wydawnictwa, księgarnie, autorzy książek, osoby fizyczne – przygotowali dla Dzieci z Domów Dziecka pakiety książek. O tym, jakie pozycje znalazły się w zestawach lutowym i marcowym pisałam już wcześniej. Dziś przedstawię Ci kolejne prezenty, skompletowane podczas bieżącego miesiąca.

KWIETNIOWE PAKIETY

Pakiet nr 1

Od Adrianny z bloga Erato Czyta
Książki są podarunkiem od Adrianny i Jej rodziny. “Niepowszedni” od autorki – Pani Justyny Drzewickiej, a część książek przekazała Ewelina Kania oraz Lucyna i Robert Stachyra.

klasyka pakiet 01

Pakiet nr 2

Od Magdy, która prowadzi bloga Save the Magic Moments
Magda wraz z dziewczynami z grupy “Przeczytaj i podaj dalej” przygotowały zestaw książek. Zgodnie z prośbą, która dotarła do organizatora akcji, pakiet trafi do Dziewcząt z poprawczaka we Wrocławiu.

klasyka pakiet 02

Pakiet nr 3

Od Magdy z bloga Tosi Mama

klasyka pakiet 03

Pakiet nr 4

Od Doroty z bloga 100 stron na godzinę

klasyka pakiet 04

Pakiet nr 5

Od Amelki z Moja Półka oraz Dyrekcji Przedszkola “Tęczowa chatka” z Wrześni.

klasyka pakiet 05

Pakiet nr 6

Do pakietu od sponsora, którego udało mi się pozyskać na czas trwania akcji, a który chciałby pozostać anonimowy, dorzucam jako Kasia z Yellow Pear kilka książek o małym żółwiu Franklinie. 

klasyka pakiet 06

Pakiet nr 7

Od Madzi z bloga Lekka Przesada

klasyka pakiet 07

Pakiet nr 8

Od Magdy i Jej rodziny – prowadzących sklep India Online
Postanowili Oni część dochodów z ostatniego miesiąca przeznaczyć na książki dla dzieci w ramach naszej akcji. 

klasyka pakiet 08

klasyka pakiet 08a

Pakiet nr 9

Od Kamili z bloga Psychomologia

klasyka pakiet 09

Pakiet nr 10

Od Mieszkańców Parafii pw. św Urszuli w Lichnowach i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Wszystko za sprawą i dzięki działaniom Kamili z bloga Psychomologia

klasyka pakiet 10

Pakiet nr 11

Od Moniki z bloga Niemiecki z Pasją

klasyka pakiet 11

Pakiet nr 12

Od Marty z bloga Zafascynowana życiem

klasyka pakiet 12

Pakiet nr 13

Od Agaty z bloga MaMól książkowy

klasyka pakiet 13

Pakiet nr 14

Od Kapitana Nauki, który przekazał swoją paczkę za pośrednictwem Gabrieli z bloga Wyrodna Matka

klasyka pakiet 14

Pakiet nr 15

Od Mariusza Grubińskiego i Wydawnictwa Sofijka

klasyka pakiet 15

Pakiet nr 16

Od Poczty Książkowej, która przekazała książki za pośrednictwem Zuzanny z bloga Szufladopółka

klasyka pakiet 16

Pakiet nr 17

Od wydawnictwa EneDueRabe, które pozyskała dla akcji Marta z bloga Rudym spojrzeniem

klasyka pakiet 17

KONIEC ?

Akcja przyniosła tak wiele cudowności. Mam, więc nadzieję, że nastąpi kolejna edycja i wspólnie będziemy mogli wesprzeć Tych, którzy naszej pomocy potrzebują najbardziej.

*          *          *

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa,
dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa”

Wacław Potocki

Teraz wszystko zależy od Ciebie – w komentarzu pod tekstem możesz zgłosić Domy Dziecka, które Twoim zdaniem powinny otrzymać pakiety książek. Dzięki Twojej propozycji nasi Milusińscy będą mogli cieszyć się z nowych lektur i odkrywać wspaniałe krainy wyobraźni, do których zostali zaproszeni przez wszystkich zaangażowanych w akcję ludzi.

Nie wahaj się.
Bądź dobry.

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Numer 4 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń