YellowPear

ZAMIENIŁAM MARZENIA W CELE. WIOSNA PRZYNIOSŁA ZMIANY.

Jako mała dziewczynka ciągle o czymś marzyłam. Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo ćwiczyłam wyobraźnię, programując własną podświadomość. Zarzucałam ją milionem obrazów tego, co dla mnie było najważniejsze. Kilka miesięcy temu usłyszałam: “Zamień marzenia w cele, a osiągniesz to, czego pragniesz”. Tak też zrobiłam. Swoje marzenia zamieniłam w cele z konkretną datą realizacji i ciągle szukam okazji, w których będę mogła choć w małym stopniu urzeczywistnić to, o czym kiedyś myślałam.

W dzieciństwie często chorowałam,
astma towarzysząca mi od siódmego roku życia
utrudniała funkcjonowanie i edukację w gronie rówieśników.

MARZYŁAM O TYM, BY BYĆ ZDROWA

002

Dopiero od niedawna zaczęłam czytać etykiety produktów, które kupuję. Szukać informacji na temat składników, jakie pojawiają się na opakowaniach. Zrezygnowałam ze słodyczy, stałam się totalną maniaczką zdrowych śniadań i owocowo – warzywnych koktajli. Już nie marzę, ale mam cel – konkretny, mierzalny. Do końca 2017 roku pozbędę się wszelkich niezdrowych nawyków. Wspólnie, w grupie, z rodziną i najbliższymi.

Kiedyś chciałam tańczyć.
Grać w koszykówkę, biegać za piłką, wygrywać na zawodach.
Niestety w dzieciństwie nie byłam w stanie wszystkiego ze sobą pogodzić.

MARZYŁAM O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

003

Treningi z zespołami, które prowadzę od 2006 roku przynoszą wiele radości, ale też zabierają mnóstwo czasu. Ciężko wszystko idealnie poukładać, kiedy dwie godziny zajęć zamieniają się w cztery, a na barki przyjmuję kolejne zadania. Powiedziałam stop. Ustalam próby i spotkania od… do… i staram się być konsekwentna. Moje marzenie w tym roku przybrało formę celu – przygotuję najstarszą grupę do występu w turnieju, który odbędzie się w listopadzie.

Jako jedynaczka zawsze pragnęłam mieć dużą rodzinę,
w której będę się czuła kochana i bezpieczna.

MARZYŁAM O RODZINIE

004

Moja Rodzina jest niewielka, ale wsparcie, które otrzymuję, ogromne. Jesteśmy idealnie nieidealni, mamy swoje problemy i kłopoty, dobre i gorsze chwile. Jestem kochana. O tym kochaniu pisze Stephen R. Covey w swojej książce „7 nawyków skutecznego działania”. Zaciekawił mnie fragment mówiący o tym, że miłość jest owocem czynności nazywanej przez czasownik kochać. Czynności, a więc działania – angażowania się w życie drugiej osoby, doceniania jej, słuchania, wspierania słowem i czynami. Za te działania chciałabym podziękować swojej rodzinie i tak zorganizować część wakacji, by spędzić czas tylko z najbliższymi. I być dla nich. Całą sobą. To kolejny cel z datą realizacji.  

Kiedy czytałam książki, marzyłam o tym,
by w przyszłości moje dzieci czytały równie dużo
i kiedyś mogły przeczytać książkę napisaną przeze mnie.
Zaczęłam, więc pisać opowiadania.
Dawało mi to mnóstwo radości, a teksty z tamtego okresu przechowuję do dzisiaj.

MARZYŁAM O PISANIU

005

Dziś piszę. Dla Ciebie na blogu recenzje i inne teksty z życia codziennego, a dla swoich dzieci krótsze i dłuższe historie. Na początku tego roku zamieniłam swoje największe marzenie w jeden główny cel – w 2017 roku napisać i wydać książkę dla dzieci. Obecnie na horyzoncie widzę już napis „meta” i zbieram siły na ostatnią prostą. Pierwszy rozdział jest już na blogu. Zapraszam do lektury. 

ZAMIENIŁAM MARZENIA W CELE

05

Czuję wsparcie najbliższych. Jestem wdzięczna Tym Wszystkim Ludziom, którzy we mnie uwierzyli i byli ze mną nawet wtedy, gdy było bardzo ciężko. Dziękuję Oli – Pani Swojego Czasu, której kurs „Zrób to dziś, czyli jak nie odkładać na jutro” nauczył mnie jak zbudować samodyscyplinę, wskazał metody i techniki, z których korzystam na co dzień i oswoił lęk, jaki we mnie tkwił. To były najbardziej rozsądnie i efektywnie wydane pieniądze w tym roku, ponieważ raz na zawsze przestałam odkładać na jutro.

Jak widzisz, wiele się teraz dzieje w moim życiu. Kiedy dziesięć miesięcy temu zakładałam bloga nie sądziłam, że będzie miał na mnie tak duży wpływ, że dzięki niemu tak wiele zrozumiem, tak dużo dowiem się o sobie i tyle osiągnę. Studiowanie siebie, świata, uczestnictwo w szkoleniach, kursach, warsztatach, pisanie tekstów, rysowanie, szukanie równowagi między dzieleniem się własnymi przemyśleniami, opiniami, a życiem prywatnym, przyniosło mi w końcu odpowiedzi, czego tak naprawdę dla siebie chcę i jak wyobrażam sobie swoje „idealne” życie.  

ZMIANY PRZYNIOSŁA WIOSNA

006

I tak dotarłam do punktu, w którym w końcu znalazłam swoją niszę. Wiem już, że na blogu chcę przede wszystkim pisać o książkach dla dzieci, promować czytelnictwo i uczyć dorosłych jak rozbudzać pasję do czytania wśród młodszych i nieco starszych czytelników. Wiem, że sama chcę pisać dla dzieci i proponować im wartościowe lektury, dzięki którym będą rozwijać swoją wyobraźnię i ciekawie spędzać czas. Pragnę zachęcić Dorosłych, by zaczęli tworzyć dla Tych, którzy są im najbliżsi. Jeśli Ich celem będzie wydanie własnej książki, z ogromną ochotą pomogę przy składzie publikacji i przygotowaniu do druku. 

PIERWSZY KURS, NOWY SZABLON
I WIELKA NIESPODZIANKA DLA BLOGOSFERY

0007

Niedługo ruszy mój pierwszy kurs online: Napisz ze mną książkę dla ukochanego dziecka i obudź w nim pasję do czytania, w którym krok po kroku poprowadzę kursantów do osiągnięcia celu. Zapisy na kurs właśnie się rozpoczęły. 

Szykuję też wielką niespodziankę dla wszystkich blogerów. Uchylając nieco rąbka tajemnicy, mogę jedynie napisać, że realizacji takiego zadania jeszcze nikt się nie podjął i zespół blogerek, którym zaproponowałam współpracę – kreatywnych, pełnych pasji, a przede wszystkim z doskonałym piórem – to będzie grupa, która na pewno ubarwi świat polskiej blogosfery. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na podstronę BLOGOSTREFA.

ROZWIJAM SKRZYDŁA

008

Marzenia, zadania, chęć pomocy innym, realizacja celów – to wszystko miało wpływ na to, że zdecydowałam się na małą metamorfozę mojego miejsca w sieci. Z pewnych kategorii postanowiłam zrezygnować, inne zyskają nową nazwę. Zmieni się też szablon, który wybrałam dla siebie spośród tysiąca innych. Mam nadzieję że Tobie również się spodoba. 

Brian Tracy powiedział kiedyś: „Jeśli możesz o tym marzyć, znaczy, że możesz to zrobić”, więc robię. Z uśmiechem na twarzy, małym, mobilizującym strachem w środku i pewnością, że właśnie takich zmian teraz potrzebuję, by zrealizować wszystkie swoje cele.
Takich zmian potrzebuje również blogosfera. 

podpis

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń