YellowPear

PRZEDSTAWIAM CI LINDSEY STIRLING. JEDYNĄ TAKĄ PIRATKĘ NA IMPREZIE.

Poranki sprzyjają działaniu. Szczególnie w niedziele. To momenty, kiedy mogę rozpocząć zaplanowane zadania. Koncentracja jest większa, ponieważ najczęściej to Mąż spędza czas z dziećmi, nadrabiając cały pracowity tydzień. Dodatek w postaci dobrej kawy, cisza i pomysły same pojawiają się w głowie. Warto wykorzystać te chwile, by po południu całym sobą być z rodziną. Na dzisiejszy wieczór zaplanowaliśmy kino i spotkanie ze Smurfami. Mam nadzieję, że film spodoba się córkom, a i my będziemy się dobrze bawić. Dla Ciebie mam coś specjalnego. Podczas aktywnych godzin, przed komputerem lub nad kartką papieru, warto posłuchać dobrej muzyki. Kompozycji, przy których można zarówno oddawać się realizowaniu pomysłów jak i błogiemu lenistwu. Przedstawiam Ci Lindsey Stirling – skrzypaczkę, tancerkę, a przede wszystkim pogodną i niezwykle utalentowaną kobietę.

KIM JEST LINDSEY STIRLING?

Lindsey „poznałam” kilka lat temu, kiedy pojawiła się w America`s Got Talent. Dynamiczna, uśmiechnięta, ciepła i niezwykle charyzmatyczna dziewczyna zwróciła od razu moją uwagę. I mimo, że wówczas nie „stanęła na podium” to zaimponowała mi tym, że nie dała za wygraną. Pragnęła spełniać swoje marzenia i scalać to, co zdaniem jurorów bardzo ciężko było połączyć. Grę na skrzypcach i taniec. Ta „upartość” przyszłej skrzypaczki pojawiła się już w okresie dzieciństwa, kiedy to jako sześciolatka miała możliwość podglądania innych artystów. Ukochany ojciec, scenarzysta i dziennikarz, zabierał ją bowiem na koncerty symfoniczne, na których po raz pierwszy zobaczyła skrzypce. Już wtedy pragnęła tworzyć muzykę klasyczną. Siłę do ciężkiej pracy budowała podczas systematycznego uczestnictwa w zajęciach gry na instrumencie. Nauczyła się wówczas jak być odporną na niepowodzenia i trudności.

Pierwszy profesjonalny film do piosenki Spontaneous Me Lindsey nagrała z Devinem Grahamem. Klip ukazał się w sieci, w maju 2011 roku. Dziś ma ponad 30 milionów wyświetleń. Optymizm i radość znakomicie wpisują się w charakter skrzypaczki, a emocje, które ujawnia jej twarz podczas gry, są szczególnym znakiem wszystkich klipów Lindsey .

Ponad rok później pojawił się na rynku pierwszy album artystki, na którym znalazł się utwór Crystallize. Lindsey wyszła swoją debiutancką płytą ponad podziały, łącząc muzykę poważną z dubstepem i hip-hopem. Do swoich aranżacji podczas koncertów dodawała niezwykłą, taneczną energię.

KONCERTY I NAGRODY

Fot. www.lindseystirling.com

Podczas tras koncertowych Lindsey Stirling odwiedziła Amerykę Północną, kilkadziesiąt miast w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Występowała w Arizonie, Australii, Korei Południowej, Japonii…
W marcu 2014 roku zdolna artystka otrzymała nagrodę muzyczną Echo Award w kategorii crossover. Kilkanaście dni później pojawiła się już jej druga płyta Shatter Me, której sprzedaż na światowym rynku muzycznym potwierdziła zainteresowanie tego rodzaju kompozycjami. Końcówka roku przyniosła kolejny sukces. Wspólnie z zespołem Pentatonix w kategorii Odpowiedź roku Lindsey uzyskała nagrodę YouTube za cover piosenki Radioactive. Została również doceniona przez Billboard, plasując się w 2014 roku na pierwszym miejscu w kategorii classical album, classical album artist oraz na piątej pozycji w kategorii electronic artist.

NOWY ALBUM

Ostatni album Lindsey nosi tytuł Brave Enough. Sama skrzypaczka mówi o nim, że jest kontynuacją poprzedniego, w którym emocje skierowane były na kontrast między dobrem a złem. W Brave Enought również mamy do czynienia ze światłem i ciemnością, ale jednocześnie muzyka jest pełnym nadziei, wielkim podziękowaniem oraz hołdem dla umarłego przyjaciela, Jasona Gaviati. To niezwykła płyta również z innego powodu. W utworach zaistnieli bowiem inspirujący skrzypaczkę artyści, między innymi Andrew McMahon, ZZ Ward, Carah Faye, Christina Perri, Lecrae, Rooty. Ogromny talent Lindsey oraz otwarcie się na współpracę sprawiły, że album jest bardzo zróżnicowany, a przez to jeszcze bardziej interesujący.

PRZESŁANIE

Dziś Lindsey jest dojrzałą artystką. Nadal tworzy na bardzo wysokim poziomie i mimo, że stoi na podium, pozostała sobą – skromną i pracowitą dziewczyną, która każdym zagranym dźwiękiem i każdym tanecznym krokiem postawionym na scenie, wzbudza zachwyt słuchaczy. Swoim ostatnim albumem udowadnia, że wszystko jest możliwe. Wystarczy ciężko pracować, nie poddawać się i z odwagą kreować własne życie.

I want people to feel like they can be brave enough do the things they want to do.
Lindsey Stirling

Nie zapominaj o tym i koniecznie posłuchaj innych utworów artystki. Jeśli zainteresowała Cię historia skrzypaczki, sięgnij po książkę „Jedyny pirat na imprezie” – to osobista, zabawna i wzruszająca pozycja. Polecam. 

A na koniec – niech będzie jeszcze bardziej optymistycznie.

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie