YellowPear

SPACERUJ Z DZIECKIEM. PRZEWODNIK PO WARSZAWIE.

Na sklepowych półkach oraz w księgarniach internetowych możesz znaleźć całe mnóstwo najróżniejszych przewodników. Małe i duże formaty książek, wzbogacone o piękne zdjęcia i szczegółowe wiadomości teoretyczne, zachęcają do egzotycznych wypraw, odwiedzania europejskich kurortów oraz poznawania najbardziej interesujących miejscowości w Polsce. Dziś chciałabym Tobie i Twoim najbliższym polecić pozycję, dzięki której zyskacie okazję do wspólnego odkrywania tajemnic stolicy naszego kraju. Nie będzie to jednak typowy, książkowy, przewodnik po Warszawie, ale produkt zapewniający świetną zabawę, w jaką zaangażują się zainteresowani wyprawą młodsi i starsi podróżnicy.

PUDEŁKO TAJEMNIC

sierra madre spaceruj z dzieckiem

30 pomysłów na spacer w Warszawie to „magiczne” pudełko, które mieści w sobie 30 barwnych kart, przedstawiających najciekawsze zakątki stolicy. Całość profesjonalnie przygotowało wydawnictwo Sierra Madre, wcześniej znane mi już z kontrastowych książeczek dla najmłodszych, a opracowaniem treści zajęła się licencjonowana przewodniczka, Lidia Raś.

NA SPACERZE Z DZIECKIEM

przewodnik po warszawie nietypowy

Każda karta znajdująca się w pudełku jest dwustronnie zadrukowana. Na jednej stronie posiada minimapkę opatrzoną grafikami wykreowanymi przez Agatę Drogę – Bazan, z zaznaczonymi interesującymi miejscami, które możesz odwiedzić w zaplanowanym na wycieczkę czasie. Do dyspozycji masz krótkie, dwugodzinne wyprawy, ale jeśli dysponujesz całym wolnym dniem, nie martw się. W pudełku znajdziesz również karty z propozycjami dłuższych wędrówek. Druga strona kartonika wskaże Ci po jakiej dzielnicy Warszawy się poruszasz oraz jakim środkiem komunikacji możesz dotrzeć do wybranego miejsca. Z części teoretycznej dowiesz się też czy wstęp do wskazanego obiektu jest płatny, czy należy przygotować się na zakup biletu – by uzyskać więcej danych dotyczących opłat, możesz zajrzeć na stronę internetową, której adres znajdziesz na tej stronie karty. Dzięki krótkim informacjom doskonale zaplanujesz spacer. Akapit wprowadzający wyjaśni Ci, gdzie się wybierasz, a kolejne, krok po kroku doprowadzą Cię do wyznaczonych na mapkach obszarów. Przyjmując rolę przewodnika możesz głośno czytać wskazówki znajdujące się na karcie oraz wspólnie z dzieckiem poruszać się zaproponowaną trasą. W pudełku znajduje się również dodatkowa mapa formatu A3. Zostały na niej narysowane elementy opisane na trzydziestu kartonikach. Możesz umieścić ją w dziecięcym pokoju, by Twoja pociecha zaznaczała miejsca, które wspólnie odwiedziliście.  

przewodnik po warszawie

NIETYPOWY PRZEWODNIK

nietypowy przewodnik po warszawie

Nietypowy przewodnik po Warszawie – 30 pomysłów na spacer z dzieckiem – cieszy się w moim domu ogromnym zainteresowaniem. Dla trzyletniego Jasia stanowi jeszcze zbiór kartoników do tasowania, przekładania, oglądania i wskazywania małym paluszkiem elementów, które go interesują, ale dziewczyny odwiedziły już ponad dwadzieścia interesujących miejsc. 

Ponieważ pudełko jest lekkie i niewielkie, bez problemu mieści się w torebce czy małym plecaku. Nie musisz się również martwić o zabrudzenia czy zagniecenia. Z laminowanych kart łatwo usunąć niewielkie zanieczyszczenia, a gramatura papieru jest na tyle wysoka, że nasz, ponad roczny zestaw, nadal wygląda tak jak w dniu zakupu.

AKTYWNOŚĆ KAŻDEGO DNIA

Część Spaceruj z dzieckiem to jeden z produktów serii, jaka znajduje się w asortymencie wydawnictwa Sierra Madre. Do wyboru mamy jeszcze pudełka dotyczące wielkich eksperymentów, gotowania i czarowania. Wszystkie oparte są na podobnych zasadach. 30 kartoników i 30 aktywności angażujących całą rodzinę. Jeśli spodobała Ci się seria spacerowa, koniecznie zajrzyj do artykułu „30 pomysłów na… aktywność każdego dnia”, który przygotowałam do pierwszego numeru Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów. W tekście przedstawiam wymienione pozycje oraz nasze sposoby na korzystanie z kart.

Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów, str. 50

ŚWIETNA ZABAWA I BUDOWANIE WIĘZI 

Wysoka jakość produktów, konsultowane ze specjalistą treści oraz mnóstwo ciekawych pomysłów na wspólne wycieczki po stolicy Polski, świadczą o dużej wartości przewodnika. Bycie blisko, budowanie więzi między dzieckiem a dorosłym, kształtowanie praktycznych umiejętności i świetna zabawa – to tylko niektóre z zalet korzystania z kart schowanych w tekturowym pudełku.
Zdecydowanie polecam. Nie tylko dla najmłodszych. 

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie