YellowPear

POZNAWAJ CIEKAWE MIEJSCA W SIECI.

Plakat akcji z okazji Dnia Blogów

29 czerwca 2016 roku zasiadłam do komputera i opublikowałam swój pierwszy tekst na blogu Yellow Pear, a właściwie kilka pierwszych tekstów. Chciałam podzielić się ze światem pasjami, które są nieodłącznym elementem mojego życia. Przynoszą siłę do działania. Sprawiają, że bycie nie jest jedynie istnieniem od rana do wieczora, ale barwną, niezwykle cudowną chwilą, którą należy chronić od zapomnienia. Takich wspomnień na wielu blogach jest mnóstwo i warto je pielęgnować. Czasami jednak, żyjąc w wiecznym niedoczasie, koncentrujemy się jedynie na znajomych miejscach w sieci. A wszystko się zmienia. Pojawią się nowe, nieodkryte tereny. Warto, więc spojrzeć na blogosferę dokładniej. Być może w niewielkim cieniu kryją się interesujące zakamarki. 

NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK

Uruchomienie bloga przyniosło mi mnóstwo radości. Działałam jednak po omacku. Nie znałam zasad panujących w blogosferze, o marketingu i promowaniu wiedziałam niewiele. Trudno znaleźć czas na pielęgnowanie miejsca w sieci, gdy Twoje zobowiązania zawodowe oraz rodzinne zajmują cały dzień. Trzeba wyrobić w sobie nawyk samodyscypliny, dobrej organizacji, a jednocześnie proponować czytelnikom wartościowe treści, które będą chcieli poznawać.  

Rok publikowania nauczył mnie przede wszystkim tego, że nie zawsze dobry tekst sam się obroni, że bez systematycznej promocji i budowania społeczności niewiele można zdziałać, że na drodze do świata blogosfery często spotykamy zamknięte drzwi… Kluczem do niego jest bycie sobą, prawda, która wypływa z każdej naszej inicjatywy, ale również – i co najważniejsze – drugi człowiek. Otwarty na nowe. To on bowiem pomoże, wskaże kierunek, być może zauważy potencjał i wspomni gdzieś „w wielkim świecie” o blogerze, który ma do zaoferowania całkiem pokaźny worek wiedzy i doświadczenia życiowego.

31.08. DZIEŃ BLOGÓW

Dziś Dzień Blogów.

W ramach poszerzania swoich czytelniczych horyzontów, w ramach odkrywania zupełnie nowych miejsc i ludzi, i wreszcie w ramach promowania polskiej blogosfery należy trochę po tej sieci pobuszować

– piszą inicjatorki akcji Odkrywamy Blogosferę, do której postanowiłam przyłączyć się i ja. Głównym jej założeniem jest promowanie oraz wzbudzenie zainteresowania ciekawymi miejscami w sieci.

Milena, autorka bloga Najlepsza Pora i Nikolina Fitkola chcą pokazać, że blogosfera zawiera w sobie mnóstwo wyjątkowych miejsc i zakamarków, o których istnieniu nie mamy czasem pojęcia. Wystarczy jednak wyjść z ograniczającego nas kokonu, otworzyć się na „nowe” i odkryć coś, co możemy polecić innym.  

Poznawanie nowych ludzi, pełnych pasji, zaangażowania, będących inspiracją każdego dnia, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie niesie ze sobą blogowanie.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem, dlatego też bardzo chętnie biorę udział w akcji i dziś zapraszam Cię na 3 blogi, które zdecydowanie warte są Twojej uwagi.

KOKON FANTAZJI

kokon fantazji dzień blogów

Nasiąkamy wszystkim, czym się otaczamy,
jeśli więc to możliwe, warto mądrze wybierać!!!

Na bloga Fantazjany trafiłam… wczoraj i wiem już, że będę go odwiedzać. Autorka urzekła mnie pierwszym zdaniem, które przeczytałam – Mama, którą do dziś wciąga świat dziecięcych lektur – mogłabym je przepisać i umieścić na swoim blogu. Podoba mi się w tym świecie. Pełnym konkretnych, wartościowych recenzji książek, należących do kanonu literatury dziecięcej. Doceniam brak narzucania własnego zdania i świetną wyszukiwarkę. To dzięki niej mam możliwość dopasowania książki do wieku dziecka, szukania wg tematów oraz autorów lektur. Jest schludnie, przejrzyście i interesująco.

NICPOŃ W KUCHNI

Nicpoń w kuchni świat blogów

Muszę się przyznać, że nie należę do osób, które uwielbiają gotować. W naszym domu to Mąż sprawdza się idealnie w roli „kucharza popołudniowego”, coraz częściej zaskakując swoim racjonalnym podejściem do zdrowego żywienia. Mi pozostaje przygotowanie koktajli, deserów, a wspólnie z córą – śniadań.

Karolinę poznałam na jednym z kursów dla blogerów, ale do Jej wartościowego miejsca w sieci zaglądam od niedawna. Autorka to mama dwójki dzieci, które mając problemy z alergią, „wymuszają” nieco inne podejście do sztuki gotowania. Możemy, więc na blogu znaleźć między innymi przepisy bezglutenowe, bezmleczne i takie, które nie zawierają w sobie cukru. Propozycje opatrzone są szczegółowymi rozpiskami, które można wydrukować bezpośrednio z bloga Karoliny. Zawierają listę składników, z możliwością dostosowania do ilości porcji oraz sposób przygotowania danej potrawy.
A poza tym – cudne zdjęcia.

ZORGANIZOWANI

zorganizowani świat blogów

Blog Dawida poznałam przez przypadek. Jakiś czas temu adres pojawił się w wynikach wyszukiwania jednej z fraz. Kliknęłam i zatrzymałam się, nie tylko na chwilę. Odpowiada mi podejście autora do zagadnienia rozwoju osobistego, organizacji własnej pracy i uniwersalności pewnych narzędzi, które każdy może wykorzystać we własnej działalności. Cenię to, że Dawid dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą, doświadczeniem, a jednocześnie prowokuje go do samodzielnej pracy oraz wyrobienia sobie własnego zdania na dany temat. Lubię ludzi pokornych, którzy proponują, a nie wymuszają działania, pomagają, a nie ciągną na siłę za sobą. Myślę, że taki właśnie jest autor bloga. 

Cieszę się, że dzięki akcji Mileny i Nikoliny mogłam podzielić się z Tobą blogowymi odkryciami. Serdecznie zachęcam Cię do odwiedzenia wspomnianych miejsc. Być może znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

*           *           *

A na koniec, w ramach pielęgnowania chwil, trochę prywaty. 
Moja córa Magdalena kończy dziś 15 lat.
Życzmy Jej Wszyscy samych dobrych ludzi wokół.
Mnóstwo radości oraz dużo zrozumienia. 

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie