YellowPear

GŁOS W TWOJEJ GŁOWIE. POSŁUCHAJ GO.

intuicja

Intuicja. Czym tak naprawdę jest? Niewyjaśnionym, wewnętrznym głosem, trafną zdolnością wyboru? A może przecenianym stanem umysłu lub spontanicznym działaniem? Dla mnie wiąże się z podświadomą samoobroną organizmu. Chroni przed niewłaściwymi ludźmi, decyzjami oraz „nie pozwala” wziąć udziału w nieprzeznaczonych dla nas wydarzeniach. Zadziwia swoją prawdziwością – tak często bowiem mamy rację… „Wyczuwamy nosem” to, co powinniśmy zrobić, przed czym uciekać, kogo prosić o pomoc, kiedy odejść, a kiedy spokojnie poczekać na swoją kolejkę. Warto ufać intuicji, a przede wszystkim świadomie z niej korzystać, bo jest umiejętnością, która może nas ochronić przed popełnieniem błędu.

SZEPT INTUICJI

W intuicji ukryta jest siła. Bardzo często nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie wsłuchujesz się w siebie, ponieważ przytłacza Cię ogromna ilość informacji, która dociera z zewnątrz. Niestety, głos Twojej intuicji wcale nie musi być mocny, zawsze dobrze słyszalny i zrozumiały. Może być cichym szeptem, który łatwo pominąć, odepchnąć od siebie, a tym samym nie wykorzystać podczas podejmowania ważnych decyzji.

GŁOS SOJUSZNIKA

Chcesz w pełni zaspokoić swoje potrzeby, dbać o własne emocje oraz nie dać się „pokonać” Innym. Pracuj, więc nad tym, by usłyszeć swój wewnętrzny głos. Nie przyjmuj go jako coś nadprzyrodzonego. Nie odrzucaj, ponieważ nie jest naukowo wyjaśniony. Czemu masz nie spróbować wsłuchać się w siebie? Przecież tak naprawdę nic nie tracisz. Jest tyle niezwykłych rzeczy  na świecie, czemu więc nie może być jeszcze jednej?

Pomyśl ile razy „coś w środku” ostrzegało Cię przed danym człowiekiem, sytuacją, uczuciem. Jak często przyszło Ci podejmować decyzje, odrzucając wewnętrzne przekonania, myśli i emocje. Ile razy pojawiał się żal, gdy zabrakło siły, by kierować się głosem intuicji.

ZAWALCZ O SIEBIE

Intuicja

To nie jest łatwe. Chcesz się rozwijać, a jednak lęk zwycięża. Chcesz czuć się pewnie, a niewiara przeszkadza. Pragniesz mieć spokój, ciszę, a po raz kolejny pozwalasz innym na wydeptywanie ścieżek wokół Twojego domu. Chcesz umieć odmawiać, a nie do końca jesteś w stanie sobie z tym poradzić. Zapominasz o własnym komforcie, psychicznym i fizycznym.

I Ty to wiesz.
Wiesz, jakie będą konsekwencje Twoich decyzji.
Gdzieś w zakamarkach umysłu słyszysz ten cichy szept, który Cię ostrzega.
Rozumiesz go?

W głowie mamy wiele przemawiających do nas głosów – głos sumienia, głos społeczny, naszą wiedzę i minione doświadczenia, wreszcie głos lęku. Musimy się nauczyć wyróżniać spośród nich ten właściwy  – głos intuicji. A potem już tylko z wiarą działać.

Zgadzam się ze słowami Iwony Majewskiej-Opiełki, autorki książki „Akademia sukcesu”. Staram się korzystać ze swojej intuicji zgodnie ze wskazówkami zawartymi w lekturze. Wyciszam emocje, uspokajam zmysły i wsłuchuję w to, co ma mi do powiedzenia niewidoczny sojusznik.

A Ty?
Słuchasz swojej intuicji?
Kierujesz się nią w życiu?
Czy może zupełnie ją ignorujesz?

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie