YellowPear

DECYZJA W SŁOIKU SZCZĘŚCIA. Z BLOGOSTREFĄ W TLE.

Szczęście. Główny życiowy cel. Wszystko, co robimy, czego się podejmujemy, jest drogą do osiągnięcia spełnienia. Emocje, jakich doświadczamy – wzloty i upadki, radości oraz smutki. Nasza rzeczywistość ulegająca przeobrażeniom pod wpływem szybkich i nieprzewidywalnych zmian. Umiejętności, talenty, doświadczenia, które pomagają nam w codziennym życiu. Elementy składające się na czyste, autentyczne szczęście, będące najważniejszym aspektem bycia tu i teraz. Ulotne, więc zachowane na później, zapamiętane, stanowiące fundamenty pod dobrą przyszłość. 

SŁOIK SZCZĘŚCIA

Wiesz czym jest? To skarbnica Twoich uśmiechów oraz motywacji do działania, Twoich wspomnień. Na małych karteczkach zapisujesz wszystko to, co przyniosło Ci szczęście, by później w formie rulonika lub w dowolny sposób złożonego papieru, wrzucić karteczkę do szklanego słoika. Po co? To proste. By za jakiś czas powrócić pamięcią do przeszłości oraz poczuć po raz kolejny tamte emocje.

Nie mam jeszcze swojego słoika, ale posiadam otwarte serducho i bez problemu potrafię odpowiedzieć na pytanie co znalazłoby się w tym niewielkim, szklanym pojemniku. Jestem przekonana, że mój słoik szczęścia byłby pełen niebieskich karteczek. Świadectw zrealizowanych celów – spełnionych marzeń, ważnych momentów, radości, jaką czułam, gdy udało mi się osiągnąć sukces. Wspomnień dobrych ludzi, którzy stanęli na mojej drodze, wspierali mnie i nie pozwalali wątpić.

ZAANGAŻOWANIE I LICZBY

Jestem wdzięczna, że właśnie takich ludzi spotkałam (i nadal spotykam) podczas pracy nad Blogostrefą. Jedynym takim czasopismem dla blogerów. To oni sprawiają, że wierzę w powodzenie naszych działań i ufam, że założone cele zostaną osiągnięte. Służą pomocą, dobrą radą, nie unikają trudnych tematów. Są otwarci na świat, mądrzy, a przede wszystkim pracowici.

W tworzeniu pierwszego, drugiego i trzeciego numeru Blogostrefy
wzięło udział 146 osób. 

To nie jest tylko liczba. Stoją za nią Ludzie. To autorzy, blogerzy, influencerzy. Redaktorki z głównego zespołu, korektorka oraz składacze tekstu. To Ludzie. Z krwi i kości. Mający swoje życie, obowiązki oraz własne działania i projekty. Ludzie, którzy postanowili podzielić się z innymi wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Fantastyczni ludzie.

KIM SĄ?

Blogerami, którzy piszą do nas, proponują swoje teksty, pytają o możliwość współpracy. Blogerami, do których piszemy my. Proponujemy współpracę, ustalamy interesującą nas tematykę tekstów. Poznaj Ich bliżej. Dowiedz się czym się zajmują, co sprawia im frajdę i o czym pisali/piszą na łamach naszego czasopisma.
Zajrzyj na blogi:

Dagmary – Czasopismo dla blogerów. Nadchodzi 3 numer.
Kasi – Trzeci numer Blogostrefy. Zapowiedź najciekawszych artykułów.
Marzeny – Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów.
Ani – Blogostrefa. Trzeci numer tuż, tuż.
Oli – Jestem dziewczyną z okładki! Trzeci numer Blogostrefy.

MOI GOŚCIE I MOJE ARTYKUŁY

Do 3 numeru czasopisma zaprosiłam:

  • Ewelinę Mierzwińską, która opowie o tym, że w postanowieniach na nowy rok najważniejsze jest spokojne i wyważone działanie.
  • Beatę Redzimską Vademecum blogera. Pasjonatkę blogowania, która zdradzi sekrety Twittera.
  • Karolinę Brzuchalską Pretty well done– kobietę, która żadnej pracy się nie boi i jako człowiek do zadań specjalnych nakreśli obraz wirtualnej asystentki.
  • Annę Chomiak Nieidealna Anna, idealistkę z wielkim sercem, której tekst o ekshibicjonizmie kulturowym może zainteresować wielu czytelników.
  • Karolinę Hrynek Fotografka– fotografkę, z którą przeprowadziłam rozmowę na temat wizji i liczącego się efektu. Karolina jest autorką zdjęcia na okładkę numeru.
  • A na koniec – bloger, który współpracuje ze mną od pierwszego numeru i mam nadzieję zostanie na dłużej.
    Maciej Wojtas. Opowie jak to jest z „inspiracjami, które leżą na ulicy i rzucają się blogerom pod koła”.

Osobiście przygotowałam 4 teksty:
– minirecenzje książek dla dzieci
– minirecenzje seriali
– wywiad z Karoliną Hrynek
– tekst – minitutorial – „Jak przygotować e-book”. Oparty na darmowym programie do składu tekstu.  

SUKCESY W SŁOIKU SZCZĘŚCIA

Podjęcie się stworzenia czasopisma dla blogerów uważam za jedną z najważniejszych decyzji w roku 2017. Bez wątpienia znalazłaby swoje miejsce w słoiku szczęścia. Wśród innych, zapisanych na niebieskich karteczkach inicjatyw, byłaby jednym z bardziej wyróżniających się elementów. Mimo, że dostarczyła mnóstwa dodatkowej pracy, nieprzespanych nocy oraz wielu godzin rozmyślań, stała się przyczyną poznania interesujących ludzi oraz przyniosła całe pokłady radości i satysfakcji.

Mam nadzieję, że rok 2018 otworzy na Blogostrefę wielu nowych czytelników oraz zaowocuje kolejnymi świetnymi i wartościowymi współpracami.
Tego sobie i całej naszej redakcji życzę.

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to motywowanie do twórczej i efektywnej pracy, zarządzanie projektami oraz odkrywanie talentów. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Pozostańmy w kontakcie