YellowPear

PER ASPERA AD ASTRA. AUTORSKI SYSTEM ORGANIZACJI CZASU.

Per aspera ad astra. Sformułowanie to trafnie obrazuje naszą codzienną drogę do osiągania sukcesów, zarówno tych osobistych – zdobywania i utrzymywania przyjaźni, pozytywnych relacji z innymi, jak i zawodowych/szkolnych  – dobre oceny, doskonałe wyniki w konkursach, nagrody za kreatywne osiągnięcia. Droga do gwiazd bowiem nie zawsze jest usłana różami. Każdy z nas ma swoje plany, marzenia, cele. Ich osiągnięcie bywa trudne oraz kosztuje wiele wysiłku. Kiedy napotykamy problemy, mamy ochotę zawrócić z obranej ścieżki. Nigdzie jednak nie powiedziano, że nie możemy jej sobie ułatwić.

PER ASPERA AD ASTRA
I NAUKA WYZNACZANIA PRIORYTETÓW

Per aspera ad astra to autorski system organizacji czasu. To system, nad którym pracowałam i nadal pracuję, by towarzyszył w drodze wyznaczania priorytetów, a tym samym ułatwiał codzienność kreatywnym umysłom.

W projekcie wspierają mnie dziewczyny ze szkół podstawowych i średnich. Dziewczyny, które zauważyły jak wielkim problemem w dzisiejszym świecie jest realizowanie planów, połączenie edukacji szkolnej z pozaszkolną, spełnianie się na zajęciach pozalekcyjnych – artystycznych, sportowych. Wielokrotnie rozmawiałam z nimi o tym, a najczęściej powtarzające się pytania to:

 • co wybrać najpierw: odrabianie lekcji, zajęcia dodatkowe czy naukę do sprawdzianu?
 • który sprawdzian jest ważniejszy: z polskiego, biologii, a może matematyki?
 • jak zaplanować powtórkę większego materiału, by noc przed sprawdzianem spać spokojnie?
 • jak opanować stres i być pewnym swoich umiejętności?

NOTATKI, POMYSŁY, CELE, PLANY DZIAŁANIA

W momencie, gdy potrafimy dobrze zorganizować swoją codzienność, umiemy zaplanować poszczególne kroki, wiemy, czego chcemy – jesteśmy w stanie osiągnąć niemal wszystko. Dobry plan jest podstawą każdego działania. Owszem, można planować w aplikacjach, telefonach, korzystać z tego, co daje nam technika. Ale prawdziwie kreatywne umysły potrzebują kartki papieru, kolorowych pisaków, narzędzia, które pozwoli im przelać myśli na papier.

Proces twórczy wymaga czasu. W momencie, gdy naocznie widzimy efekty pracy, wiemy, że ma ona sens. Kiedy wyznaczymy cel, rozpiszemy plan, jest nam łatwiej działać. Lista, na której odhaczamy sukcesy, staje się naszym motywatorem, sprawia, że bardziej wierzymy w siebie. W to, że potrafimy coś zrobić. Dotyczy to zarówno sfery nauki, kreatywności, życia osobistego. Pokonujemy trudności małymi krokami, a w efekcie sięgamy po największą nagrodę.

MATERIAŁY DO DRUKU

W marcu 2018 roku postanowiłam stworzyć narzędzia, które nie tylko ułatwią codzienne planowanie zajęć i nauki, ale też sprawią, że młodzież skoncentruje się na szukaniu rozwiązań szytych na miarę, pozna metody pracy oraz określi własne cele.

Odpowiednio wcześnie zaplanowane działania, ustalone plany nauki, check listy pozwalające szybko sprawdzić, czy zadanie zostało wykonane zgodnie z założonym planem pozwolą pokonać przeszkody dnia codziennego i uczyć się efektywnie. Udowodniono, że odhaczanie wykonanych zadań podnosi poziom zadowolenia z dobrze wykonanej pracy i buduje poczucie pewności siebie.

Pewna pula materiałów do druku pojawi się już w sierpniu na mojej stronie.
W skład systemu wchodzić będą m.in.:

 • plan roku szkolnego
 • plan roku kalendarzowego
 • plan miesiąca
 • harmonogram tygodnia
 • plan dnia
 • check listy różnego typu
 • miesięczne karty kreatywnych umysłów
 • miesięczne karty metod generowania pomysłów
 • miesięczne karty inspiracji do działania

Przygotowane materiały są nie tylko kolorowe (i połączone motywem przewodnim) oraz pobudzają kreatywność, ale też pozwalają łatwo sprawdzić, czy wszystkie zaplanowane zdania zostały zrobione w założonym czasie. Dzięki ich codziennemu stosowaniu łatwo śledzić postępy, odhaczać punkty z listy, by po jej realizacji przyznać sobie symboliczną nagrodę.

PLANER KREATYWNEJ DZIEWCZYNY

Na koniec wisienka na torcie.

W grudniu zaprojektowane przeze mnie narzędzia zostaną zebrane w jednym miejscu – Planerze Kreatywnej Dziewczyny „Per aspera ad astra”. Ujęte w „magiczne” ramy poznawania siebie, doświadczania realizacji planów, pomogą werbalizować pomysły i określać priorytety, a potem – krok po kroku – pokierują na właściwą ścieżkę – drogę do gwiazd.

JAK POWSTAJE PLANER KREATYWNEJ DZIEWCZYNY?

Niedługo słów kilka o badaniu rynku, analizie ankiet i rozmów, ważności spojrzenia z dystansu i motywie przewodnim całego systemu “Per aspera ad astra”.
A już teraz możesz pobrać pierwsze miniprodukty. Czekają na Ciebie TUTAJ.

Pozwól kolorom działać cuda.
Baw się planowaniem i spraw, by porządek na dłużej zagościł w Twoim życiu. 

Katarzyna Berska

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. Nazywam się Katarzyna Berska. Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy. Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor. Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

Poznajmy się bliżej

Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Moja codzienność to zarządzanie projektami, odkrywanie talentów oraz motywowanie do twórczej i efektywnej pracy.

Przygotowuję notatki wizualne, dzięki którym uczę dzieci właściwej organizacji czasu. Uwielbiam mind mapping, literaturę dziecięcą oraz polski folklor.

Jestem mamą trójki dzieci, żoną policjanta. Cenię muzykę budzącą emocje, poranki przynoszące spokój oraz moje dwa psy, które na każdym kroku okazują mi swoją miłość.

NewsletterNumer 5 już w sprzedaży

Blogostrefa

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń

Pozostańmy w kontakcie

Współpraca

FitSpirit.pl
Inspiracje Dla Szkoły
SP KAŁUSZYN
Drzewo Pokoleń